aaaaaaaaaaaaskorkoffff.jpg

Ryszard Kalisz wypowiedział się na temat policji. Mundurowi są krytykowani w związku ze swoich zachowaniem wobec Strajku Kobiet.

Nic nie tłumaczy zachowania policji w ostatnią środę w Warszawie. Nadmierne użycie siły, gaz czy pałki teleskopowe - tak policjanci rozbijali manifestację w obronie praw kobiet.

Po proteście wizerunki policjantów (często ubranych w stroje cywilne) pojawiły się w internecie. Internauci nie chcą, aby mundurowi byli bezkarni i z tego powodu zachęcają do rozpoznawania agresywnych policjantów z imienia i nazwiska.

Aktywność internautów bardzo nie spodobała się policji, która nie wyklucza podjęcia kroków prawnych w związku z publikacją wizerunków interweniujących mundurowych.

- Na różnego rodzaju profilach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nazwiska policjantów, którzy mieli rzekomo uczestniczyć w czynnościach w trakcie nielegalnego zgromadzenia strajku kobiet - mówił w piątek Mariusz Ciarka, dodając jednocześnie, że policja nie wyklucza podjęcia kroków prawnych.

Kalisz o policji

Mecenas Ryszard Kalisz umieścił na swoim profilu społecznościowym komentarz do ostatnich wydarzeń. Były polityk bardzo krytycznie ocenia postawę mundurowych.

- Dzisiejsza policja stała się partyjna. Straciła autorytet. (...) Strajk Kobiet jest świadectwem upadku policji i praworządności! - pisze Kalisz.

        Popierasz KALISZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl