aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadkftokoggggg.png

Posłanka Maria Janyska zareagowała na dzisiejszą konferencję premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą COVID 19.

Rządzący zapowiadają powolne znoszenie obostrzeń. W przyszłym tygodniu zostaną m.in. ponownie otwarte galerie handlowe. W dalszym ciągu szkoły pozostaną za zamknięte, a ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla wszystkich województw.

- Dzięki zasadom sanitarnym i dyscyplinie, której, pomimo pewnych trudności, wciąż przestrzega olbrzymia większość Polaków, udało nam się ustabilizować liczbę zakażeń na względnie stałym poziomie. Dziękuję tym, którzy rozumieją, czym jest odpowiedzialność i solidarność w tak trudnym okresie - oświadczył Morawiecki.

- Robimy, co w naszej mocy, by nie zamrażać wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jednocześnie utrzymując niską mobilność społeczną. Dlatego, po konsultacjach z ekspertami i przedstawicielami przedsiębiorców, postanowiliśmy, że od 28 listopada aż do zakończenia Świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywać nowe zasady sanitarne, a sklepy i galerie handlowe będą otwarte. W tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski - od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów, a przedsiębiorcom z branży turystyki zimowej zapewnimy rekompensaty. 100 dni solidarności to czas oczekiwania na szczepionkę, która powinna się pojawić mniej więcej pod koniec okresu obowiązywania nowych obostrzeń - dodaje szef rządu PiS.
***

Wystąpienie premiera komentuje lekarz Bartosz Fiałek. - Wbrew temu, co mówi Premier Morawiecki, szczepionka przeciw SARS-CoV-2 nie będzie powszechnie dostępna za 100 dni.

Szefa rządu PiS skrytykowała na Twitterze posłanka Maria Janyska.

- Szaleńcy doprowadzili kraj do ruiny - pisze posłanka Platformy Obywatelskiej w odniesieniu do słów Morawieckiego.

        Popierasz JANYSKĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl