34339673331_0b890b580d_c.jpg

Bartosz Kownacki odniósł się do wczorajszych protestów na warszawskich ulicach. Policja użyła siły wobec Strajku Kobiet.

Strajk Kobiet zapowiedział wczoraj swoją manifestację przed Sejmem. Rządzący odgrodzili jednak całą ulicę Wiejską barierkami i manifestujący udali się do centrum, gdzie zgromadzili się przed siedzibą Telewizji Polskiej.

Na placu Powstańców Warszawy byliśmy świadkami agresywnych działań policji. Wiele filmów z akcji mundurowych trafiło do internetu.

- Policjanci, jak długo pozwolicie by pisowscy lokaje na górze robili z was prześladowców dzieci z kartonem! - zwraca się do mundurowych publicysta Waldemar Kuczyński.

- Dramatyczna niekompetencja policji. Naprawdę nietrudno było was wczoraj pomylić z faszystowskimi bojówkarzami - odpowiada policji poseł Macie Konieczny.

Komentarz policji

- Niektóre osoby celowo prowokowały policjantów, licząc na ujęcia, które później odpowiednio zmontowane i wykadrowane mają świadczyć o agresji ze strony funkcjonariuszy. Z niektórymi osobami trudno znaleźć wspólny język, wyjaśnić sytuację jaka ma miejsce, zażegnać konflikt. Bluzgi, przekleństwa, agresja wydają się u takich osób zagłuszać zdrowy rozsądek - oświadczyła komenda stołeczna policji.

***

Do zachowania protestujących, jak i policji odniósł się na Twitterze poseł Bartosz Kownacki. Zdaniem polityka PiS-u to protestujący bili policjantów.

     Popierasz KOWNACKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl