49652404711_27eba9d44a_c_4.jpg

Posłanka Jadwiga Emilewicz zaczęła dzisiaj pouczać polityków opozycji w kontekście pandemii COVID 19.

Opozycja wielokrotnie w ostatnim czasie krytykowała/krytykuje obóz władzy w związku ze stanem państwa w czasie drugiej fali epidemii koronawirusa.

- 9622 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 84 zgony. Jeszcze raz powtarzam: to osobista odpowiedzialność Mateusza Morawieckiego. Brak przygotowania Polski na jesienny szczyt zachorowań. Za chwile zabraknie respiratorów. Ludzie uważajcie na siebie, bo tylko na siebie możecie liczyć - wypowiada się poseł Sławomir Neumann.

Komentarze posłów opozycji zaczęły doskwierać politykom rządzącym, którzy zaczęli domagać się wsparcia w czasie pandemii, a nie krytyki.

- Przypominam, że chcieliście, żeby wybory prezydenckie odbyły się jesienią... I teraz mówicie, że jesienna fala zachorowań nas zaskoczyła? Mamy do czynienia z wojną. Kampanię wiosenną wygrał rząd Morawieckiego
Kampanię jesienną możemy wygrać my wszyscy,
jak będziemy zjednoczeni. Dlatego prośba przestańcie się tak zachowywać! - zwrócił się Marcin Horała (wiceminister infrastruktury/PiS) do Borysa Budki.

W takim samym tonie głos zabrała za pośrednictwem Twittera Jadwiga Emilewicz. - Rolą opozycji jest pozwolić działać rządowi i solidarnie wspierać społeczeństwo w przestrzeganiu zasad - poucza opozycję była wicepremier.

- Rolą opozycji jest patrzenie władzy na ręce, szczególnie gdy jest to władza, tak jak obecna, wybitnie nieudolna i szkodliwa - odpowiedział dziennikarz Tomasz Lis.

- Zasada musiałaby działać w dwie strony. Nie udostępniacie dokumentów, nie rozliczacie afer, kryjecie swoich, w obrzydliwy sposób wykorzystujecie media do atakowania tych, którzy nie kłaniają Wam się w pas. Będziemy Wam dalej patrzeć na ręce, bo jesteście szkodnikami - odpisała posłanka Agnieszka Pomaska.

       Popierasz EMILEWICZ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl