Leszek_Miller.jpg

Były premier Leszek Miller gościł dzisiaj na antenie Radia Zet. Europoseł komentował wyniki wyborów prezydenckich.

Co się stało z Biedroniem? To dobre pytanie, na które kierownictwo Lewicy powinno poważnie postarać się odpowiedzieć. Najważniejsze pytanie jest takiego: skoro Lewica miała w ubiegłych, parlamentarnych wyborach 2 mln 300 tys. głosów, dlaczego Biedroń ma ich tylko 425 tys.? Dlaczego prawie mln 900 tys. wyborców poszło gdzie indziej? Gdzie, po co i dlaczego? Co zawiodło w wyborach – to pytanie wymaga poważnej odpowiedzi. Jeśli kierownictwo Lewicy nie będzie chciało jej znaleźć to dalej będziemy we mgle.

Największy przegrany. Myślę, że niestety Władysław Kosiniak - Kamysz. Cały elektorat wiejski został połknięty przez PiS. To problem dla PSL.

2 tura. Oczywiście, że nic się nie zmieniło. Uważam, że pan Andrzej Duda jest faworytem, ale pan Trzaskowski ma bardzo poważne szanse. Każdy, kto w II turze będzie głosował na Andrzeja Dudę de facto będzie głosował na Jarosława Kaczyńskiego. Andrzej Duda ma twarz Jarosława Kaczyńskiego.

Trzaskowski. Otrzymał aż 800 tys. głosów więcej niż Koalicja Obywatelska w ostatnich wyborach parlamentarnych.
Andrzej Duda tylko 240 tys. więcej głosów. (Trzaskowski) ma bardzo poważne rezerwy. Okazuje się, że tradycyjne bastiony centro-demokratycznej lewicy były mniej zmobilizowane w I turze niż mogą być zmobilizowani w II turze.

Duda. Andrzej Duda nie ma gwarancji, że wygra, a Trzaskowski nie ma gwarancji, że przegra.

Kto głosował na Dudę? To ludzie starsi, z niższym stopniem wykształcenia i zamieszkali na wsi i małych miejscowościach. Na pewno pod silnym wpływem Kościoła. Kościół jest w Polsce tak polityczny, jak nigdy dotąd więc wiadomo, że ambona była terenem agitacji za Andrzejem Dudą. To taka Polska, która tak wygląda, która jest bardziej ksenofobiczna, do której łatwo trafiają hasła o tym, że trzeba wstać z kolan, że do tej pory nie byliśmy suwerenni.

Polska PiS-u. Uważam, że Polska nie jest już państwem praworządnym. Jest częściowo demokratycznym.

         Popierasz MILLERA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl