aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasderotgogogtgtogtogogggg.jpg

Nie będzie śledztwa ws. Stanisława Dziwisza i ewentualnego tuszowania przestępstw pedofilii przez duchownego - poinformowało radio RMF FM.

Prokuratura w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa ws. Stanisława Dziwisza. Wniosek domagający się dochodzenia złożył w prokuratorze europoseł Łukasz Kohut po emisji programu "Don Stanislao" w TVN24.

"Dziwisz nie popełnił przestępstwa, ponieważ w latach 2006-2012, kiedy miał dowiedzieć się o ewentualnych czynach zarzucanych księżom, nie było obowiązku zawiadamiania policji lub prokuratury o tego typu przestępstwach" - opisuje tłumaczenie prokuratury RMF FM.

Na decyzję prokuratury odpowiedział Łukasz Kohut.

- Jako osoba, która złożyła zawiadomienie w sprawie Kardynała Dziwisza informuję, że niezwłocznie po otrzymaniu z Prokuratury oficjalnego postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa złożę na to postanowienie stosowne zażalenie - zapowiada europoseł.

Krytycznie na temat decyzji prokuratury wypowiadają się publicyści.

Przemysław Szubartowicz (red. naczelny wiadomo.co): "Wieszanie portretów na szubienicach umorzone, sprawa Dziwisza niepodjęta, Międlar bezkarny, prokuratorzy zsyłani, sędziowie prześladowani, szusowanie Emilewicz bez konsekwencji, ale najważniejsza jest ulica Lecha Kaczyńskiego, ploteczki o opozycji i stołeczna sieć ciepłownicza".

Zbigniew Hołdys (muzyk): "Obrzydzenie mnie bierze na to ubeckie bezprawie pisowskiej ziobrowej mafii".

Sylwia Madejska (dziennikarka, Polsat News): "Decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie Dziwisza uważam za skandaliczną. Kościół ręką w rękę z Państwem pozbawiają się wzajemnie autorytetu. Jeśli jeszcze coś zostało".

Komentarz odnoszący się do sprawy umieścił na Instagramie Paweł Sito. Dzienikarz opowiada się za kastracją księży. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Sito (@pawel_sito)

            Popierasz SITO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl