116788807_321940025597674_5989932062556415957_n_1.jpg

Barbara Nowacka zareagowała na dokument telewizji TVN24 "Don Stanislao". Film o Stanisławie Dziwiszu jest kolejnym tego typu dokumentem pokazującym ukrywanie przypadków pedofilii przez hierarchów kościelnych.

To nie są najlepsze dni dla Stanisława Dziwisza. Prawa ręka JP2 w Watykanie miała ukrywać pedofilię.

- Kardynał Dziwisz miał tuszować co najmniej sześć afer pedofilskich. Jedne sprawy zamiatał pod dywan, bo dotyczyły jego kolegów, inne – bo dostawał za to pieniądze - podsumowuje portal oko.press.

Jak odpowiada Dziwisz na materiał TVN24?

Duchowny broni się; udaje chęć dialogu i wyjaśnienia wydarzeń z przeszłości, wspomina o potrzebie powołania komisji wyjaśniającej wszystkie sytuacje.

- Kardynał Dziwisz ogłasza, że jest gotowy do współpracy z niezależną komisją. Nie dodał tylko, że nic nie wie i nic nie pamięta - komentuje Krzysztof Luft, były rzecznik rządu RP.

Na materiał poświęcony Dziwiszowi zareagowała w sieci Barbara Nowacka. Posłanka Koalicji Obywatelskiej przypomina o konieczności rozdziału Kościoła od państwa.

"Pełen rozdział kościoła od państwa konieczny jest też po to, by ukarać przestępców w sutannach i tych, którzy chronią ich od lat. Nie tylko biskupów, związanych z nimi polityków też" - pisze Nowacka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Materiał w @tvn24.pl o Dziwiszu tylko upewnia mnie. Dość! Choć obecna władza kryje ich, to słowo daję, rozliczymy bez wahania i litości.

Post udostępniony przez Barbara Nowacka (@barbaranowacka)

        Popierasz NOWACKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl