cf930d68-6f65-4b47-b647-ac854402d0e5_2.jpg

Były pilot wojskowy i oficer w stanie spoczynku Leszek Lubański skomentował słowa Władysława Frasyniuka wypowiedziane w programie "Fakty po faktach". Opozycjonista z PRL w obraźliwy sposób wypowiedział się o wojskowych z polsko-białoruskiego przejścia granicznego.

Poniedziałek upływa w mediach pod znakiem oburzenia, jakie wywołały słowa Władysława Frasyniuka w TVN24.

- Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie - oceniał Frasyniuk i stawał w obronie koczujących od kilkunastu dni na granicy afgańskich migrantów.

Komentatorzy potępiają Frasyniuka

Władysław Frasyniuk wywołał lawinę krytycznych opinii pod swoim adresem. Wśród osób, które skrytykowały opozycjonistę jest gen. Mirosław Różański.

- Panie Władysławie proszę nie ubliżać żołnierzom, jestem przekonany, że każdy z nich przeżywa osobiście to, co się dzieje. Też mam uwagi do tej misji, ale krytykę proponuje kierować do tych, którzy podjęli decyzje o takim wykorzystaniu żołnierzy - napisał na Facebooku generał broni Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Pod postem przeciwną opinią ws. Frasyniuka podzielił się były pilot wojskowy Leszek Lubański. Oficer w stanie spoczynku uważa, że Frasyniuk nie ma za co przepraszać.

- Każdy, kto uczestniczy w pisowskim odbieraniu godności ludziom jest śmieciem i zasługuje na postawienie przed sądem i srogiej karze. Mundur nie może służyć od unikania odpowiedzialności za upodlanie ludzi. Frasyniuk nie ma za co przepraszać, bo rozkaz wydał jakiś pisotalib w mundurze z wężykiem na pagonach a wykonują go bezmyślnie ubrani w mundur ludziki. Od kilkudziesięciu lat stwierdzenie "wykonywałem rozkazy" nie jest usprawiedliwieniem. Żołnierz musi brzmieć dumnie, żołnierz musi bronić ludzi, a nie uch upadlać. Więc to Pan powinien przeprosić Frasyniuka. Użył słów proporcjonalnych do tego, czego dopuszczają się rządzący i bezmyślni wykonawcy. Czas SS już przeminął, chyba - napisał Lubański w stronę Różańskiego.

          Popierasz LUBAŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl