gretkowska.jpg

Manuela Gretkowska skomentowała program zjednoczonej prawicy pod nazwą "Nowy Ład". Pisarka nie ukrywa swojego rozgoryczenia w związku z najnowszymi zapowiedziami rządzących.

Władza szykuje rewolucję podatkową dla Polaków. Najbardziej oberwie się najbogatszym przedsiębiorcom, a najmniej - najmniej zarabiającym - tak się wydaje przynajmniej z pozoru. W rzeczywistości może być tak, jak z tzw. podatkiem od cukru - gdy wydawało się, że po kieszeni dostaną wielkie firmy takie jak Coca-Cola, to życie pokazało, że to my wszyscy musimy więcej płacić za produkty, ponieważ firmy nie zamierzały i nie zamierzają dokładać do swoich interesów.

Czy teraz będzie podobnie i wszelkie wzrosty podatków dla firm zostaną przerzucone na społeczeństwo? Nie wydaje się, by miało być inaczej.

- Nie ucz się za dużo, nie myśl za dużo, nie pracuj za dużo, nie dokształcają się i nie rozwijaj za bardzo. Za wszystko to dostaniesz w łeb. Siedź, odpoczywaj, czekaj na pomoc państwa, popieraj i nie przeszkadzaj. Nowy ład - komentuje zapowiedzi polityków PiS naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Co o najnowszych pomysłach rządzących uważa Manuela Gretkowska? Pisarka podzieliła się swoimi odczuciami na Facebooku.

- Z Nowego Ładu najbardziej utkwił mi w pamięci pomysł nauczania w szkołach osobno historii Polski. Drukują się więc nowe książki i nowe pieniądze. Ludzie z kieszeniami i głowami wypchanymi papierem są tak łatwi do podpalenia, nienawiścią. A po wymierzeniu sprawiedliwości oko za oko, wszyscy walczący ślepną. Głupota jest też rodzajem ślepoty. Lud się więc cieszy z Nowego rozk-Ładu państwa. Popiskiwania pedałów, ulicznic i komuchów nie mają znaczenia w marszu po przyszłość, której nikt nie zobaczy. Zamiast na pal wbić pohańców na ruszt grilla i polać sosem propagandy. Polska już grilluje w ogródkach i świętuje, jak zwykle swoją klęskę, demokracji w 2023 - komentuje i krytykuje Polaków Gretkowska. 

       Popierasz GRETKOWSKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl