Aaatiyh.png

Wojciech Maziarski zabrał głos po wstępnym porozumieniu między Lewicą a rządem Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje na to, że Lewica poprze Krajowy Plan Odbudowy.

We wtorek odbyło się spotkanie polityków Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim. Władza przystała na niektóre postulaty Lewicy i otrzymała niejako zapewnienie, że poprze ona KPO.

- Polską racją stanu powinno być dzisiaj przyjęcie tego aktu prawnego o środkach własnych. Dzisiaj stoimy przed kolejną, ogromną szansą przyspieszenia gospodarczego. Odłóżmy na bok polityczne spory. (...) spotkaliśmy się z delegacją Lewicy. To jedyny klub parlamentarny, od którego otrzymaliśmy kompleksowe propozycje. Przypieczętowaliśmy uzgodnienie w kilku zasadniczych obszarach - mówił po spotkaniu Morawiecki.

Krytyka Lewicy

Głosów krytyki pod adresem Lewicy nie brakuje. Politycy są krytykowani za dogadywanie się z "reżimem" i zdradę opozycji.

- Lewica odwdzięczyła się PiS-owi za zaostrzenie ustawy aborcyjnej, łamanie praw człowieka, pogardę dla praworządności, wstępując do sztabu wyborczego Kaczyńskiego. Salto morale - komentuje publicysta Przemysław Szubartowicz.

Na temat zachowania Lewicy wypowiedział się także Wojciech Maziarski. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" nazywa Lewicę "pożytecznymi idiotami".

- Lewica postanowiła zawrzeć separatystyczne porozumienie z PiS-em, występując w roli tzw. "pożytecznych idiotów". Teraz jej liderzy chwalą się, że PiS "zgodził się na wszystkie warunki". Jakoś nie przychodzi im do głowy banalnie oczywista refleksja, że wcześniej, obejmując władzę, PiS zgodził się też na mnóstwo innych warunków, np. że będzie przestrzegać konstytucji. I co? Żeby zyskać głosy niezbędne dla ratyfikacji Europejskiego Planu Odbudowy Kaczyński gotów był obiecać cokolwiek. Trzeba być naprawdę skończonym kretynem, żeby brać to za dobrą monetę. Ponieważ jednak nie uważam trójki Zandberg-Biedroń-Czarzasty za kretynów, sądzę, że doskonale zdają sobie sprawę, jaka jest prawda. Myślę, że Lewica pomalutku, krok po kroczku, wyłamuje się z bloku opozycyjnego i gotowa jest podjąć flirt z autorytarną władzą - ocenia Maziarski na Facebooku.

      Popierasz MAZIARSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl