aaaaaarjfrjfffff.jpg

Jadwiga Emilewicz skrytykowała opozycję za pomysły gospodarcze przedstawione na sobotniej konwencji programowej.

Koalicja Obywatelska przedstawiła szereg propozycji mających pomóc wyjść Polsce z kryzysu po pandemii COVID-19.

Wśród propozycji są m.in. pieniądze dla firm, które zostały poszkodowane wskutek epidemii, wypłata środków dla studentów, którzy utracili pracę po wprowadzeniu obostrzeń, czy podniesienie kwoty wolnej od podatku do 10 tys. zł.

- "Recepta na kryzys" to plan pomocy polskim przedsiębiorcom, w którego centrum jest człowiek, a nie wskaźniki, miliony aut elektrycznych czy utopijne promy - wypowiada się przewodniczący PO Borys Budka.

Komentarz Emilewicz

Jadwiga Emilewicz odniosła się na swoim Facebooku do propozycji przedstawionych przez opozycję. Była Minister Rozwoju w rządzie PiS krytycznie ocenia "Receptę na kryzys".

- Cieszę się, że w końcu Platforma Obywatelska pokazała zarys długo oczekiwanego programu gospodarczego. Od dawna nie było po tamtej stronie ani z kim, ani o czym debatować. (...) Warto docenić, że w 6 roku zasiadania w ławach opozycyjnych PO doszła do wniosku, że to człowiek powinien być w centrum polityki gospodarczej. Pozwala to wierzyć, że posłowie opozycji będą od teraz chętniej popierać propozycje gospodarcze rządu, który od 5 lat konsekwentnie poprawia jakość życia Polaków. (...) PO nadal ma problem z wiarygodnością. Nie został pokazany ani koszt tych zmian dla budżetu, ani co najmniej cashflow. Na co dochody z proponowanych zmian zostaną przeznaczone, a co zostanie uszczuplone. Zgłaszanie jakichkolwiek postulatów bez wskazania źródeł finansowania dowodzi braku dojrzałości politycznej opozycji - krytykuje opozycję Jadwiga Emilewicz.

           Popierasz EMILEWICZ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl