Zrzut-ekranu-2019-10-25-o-19.32.22.jpg

Wadim Tyszkiewicz odniósł się do bieżących tematów politycznych. Polityk krytycznie ocenia postawę Kościoła katolickiego oraz sprzeciwia się wprowadzeniu egzaminu z religii na maturze.

Polska. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w naszym kraju są "lepsi i lepsiejsi", dlaczego jest prawda "twojsza i mojsza"? Niewykonywanie wyroków wydanych przez polskie sądy staje się standardem tej władzy. Opresyjne państwo potrafi ukarać 10 tys. zł starszą panią za spacer z Konstytucją w ręku, kiedy tłuste partyjne koty drwią z wyroków polskich sądów.

"Sieci", Tomasz Lis, IPN. Jak to możliwe, żeby w kraju tak doświadczonym przez wojnę, oślizgli pseudoredaktorzy na usługach partii, nie ponosili odpowiedzialności za ubranie w mundur esesmana kogokolwiek? Jak to możliwe, żeby w Polsce nacjonalista czy faszysta został szefem IPN, czyli organizacji walczącej ze zbrodniarzami i zakłamywaniem historii?

Kościół. Co się z nami stało? Dlaczego ten kraj tak zdziczał? Jak to możliwe, że Kościół, który powinien krzewić miłość i pojednanie, stanął po stronie zła, szczując Polaków na Polaków?

Rządy PiS. Mam nieodparte wrażenie, że od 5 lat ta spirala nienawiści rozkręca się w zawrotnym tempie przy wsparciu tzw. mediów narodowych. Szczucie Polaków na siebie i nienawiść, to drugie imię obecnej władzy i jej popleczników.

Matura z religii. Minister Czarnek zapowiedział, że religia będzie w szkołach przedmiotem obowiązkowym. Szkoła to nie seminarium. Matura z religii odmieni oblicze tej Ziemi? Czy jest jednak jakaś inna droga?

       Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl