aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadfgthyuhjjijj.jpg

Adam Mazguła skomentował działania Ministerstwa Sprawiedliwości względem wybranych prokuratorów. Wojskowy w mocnych słowach zabiera głos za pośrednictwem Facebooka na temat Zbigniewa Ziobro.

Prokuratorzy płacą cenę za to, że nie chcę dać się podporządkować obecnej władzy. Prokuratorzy ze stowarzyszenia "Lex Super Omnia" przenoszeni są ze swoich dotychczasowych miejsc pracy do nowych często oddalonych od miejsca zamieszkania o ponad 300 km.

- Mam nadzieję, że ktoś kiedyś sprawdzi, jakie były przyczyny delegowania prokuratorów do miejsc odległych od ich centrów życiowych. Jeśli okaże się, że nie było ku temu ważnych powodów np. braki kadrowe, działania te powinny zostać uznane za przestępstwo przekroczenia uprawnień - ocenia prawnik prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

W podobnym tonie głos zabrał Roman Giertych. - Szykany wobec prokuratorów niezależnych to przestępstwa - napisał mecenas na Twitterze.

Komentarz Mazguły

Pułkownik Adam Mazguła nie owija w bawełnę i mocno ocenia decyzje podejmowane przez ministra Zbigniewa Ziobro.

"Nie ma cywilizowanego kraju świata, w którym prokurator jest oficjalnym generalnym przestępcą, gwałcicielem konstytucyjnego systemu prawnego, który nie tylko ukrywa i organizuje czyny zabronione, ale ściga i prześladuje uczciwych prokuratorów" - pisze Mazguła o Ziobrze.

        Popierasz MAZGUŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl