fc2f2546b308411caaf04a032d797597.png

Wojciech Maziarski skomentował głośny artykuł portalu TVP INFO ws. zamieszek na Kapitolu w Waszyngtonie.

Publiczny portal TVP Info postanowił zaatakować w jednym ze swoich artykułów dot. wydarzeń w USA - sejmową opozycję.

Redakcja porównała osoby, które wtargnęły do Kapitolu właśnie do przedstawicieli polskiej opozycji.

"Zamieszki na Kapitolu. Część demonstrantów zaczęła zachowywać się na sali obrad jak polska opozycja" - napisała TVP.

Platforma Obywatelska zapowiedziała pozew przeciwko publicznemu nadawcy. - Porównywanie opozycji do ludzi z bronią, którzy podkładają bomby to standard w TVP. Zwróciłem się do prawników, aby przygotować pozew przeciwko TVP. TVP info powinna być zlikwidowana w pierwszym możliwym terminie. To będzie jedna z pierwszych decyzji po wygranych wyborach w Polsce - zapowiada Cezary Tomczyk.

Likwidacji TVP Info domagają się inni przedstawiciele opozycji. - Likwidacja TVP Info to był bardzo dobry pomysł. Polska będzie lepsza bez tej fabryki nienawiści i rynsztoku jadu zatruwającego nasze życie publiczne - stwierdza Jan Grabiec.

- TVP info musi zostać zlikwidowane. Z podatków Polaków nie można finansować, czegoś co chce mianować się stacją informacyjną, na której jest tylko manipulacja, hejt i fakenewsy! - ocenia senator prof. Jadwiga Rotnicka.

Maziarski o artykule TVP

Na temat publikacji TVP INFO wypowiedział się były redaktor Newsweeka a obecnie dziennikarz "Gazety Wyborczej" - Wojciech Maziarski.

"Goebbelsowska tuba Jacka Kurskiego oznajmiła, że świry atakujące w USA Kongres zachowują się jak politycy polskiej opozycji.

Naprawdę trzeba być bezgranicznie cynicznym, żeby takie bzdury opowiadać. W istocie bowiem ludzie uważający, że wybory trzeba powtórzyć, bo "zostały nam ukradzione", nie wykazują żadnego podobieństwa do dzisiejszej polskiej opozycji.

Widzę natomiast wyraźną analogię z zachowaniem prawicowych nawiedzeńców pod wodzą Grzegorza Brauna, którzy w 2014 r. po wyborach samorządowych okupowali Państwową Komisję Wyborczą, bo ich zdaniem "wybory zostały sfałszowane". Ten incydent w USA można porównać też z wygłupami Macierewicza i innych świrów z sekty smoleńskiej, opowiadających o zamordowaniu Lecha Kaczyńskiego" - pisze Maziarski na Facebooku.

      Popierasz MAZIARSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl