aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdeokofkffff.png

Redaktor naczelny "Halo Radia" Kuba Wątły wypowiedział się na temat Kościoła katolickiego.

Przedstawiciele Kościoła kolejny raz nabierają wody w usta po tym jak na światło dzienne wypłynęła afera pedofilska. Chodzi o przypadek księdza Jana Wodniaka - przez 35 lat proboszcza parafii w Międzybrodziu Bialski, który ponad 500 razy wykorzystał chłopca (Janusza Szymika) w latach 1984- 1989. Sprawę opisał dziennikarz Szymon Piegza na portalu onet.pl.

- Kardynał Stanisław Dziwisz, polscy biskupi, a także nuncjusz apostolski w Polsce mają na sumieniu sprawę Janusza Szymika, wieloletniej ofiary księdza pedofila Jana Wodniaka - opisuje Piegza.

- Pedofilię tuszowali: kard. Dziwisz, bp Rakoczy, nuncjusz Pennacchio, abp Gądecki. Reportaż Szymona Piegzy odsłania szczegóły zaniechań hierarchów w sprawie księdza Wodniaka. Kościół prezentuje się jako instytucja do cna zepsuta, szkodliwa i niebezpieczna - komentuje doniesienia filozof Jerzy Bokłażec.

Zdaniem teologa Jarosława Makowskiego jedynym rozwiązaniem w obecnej sytuacji powinna być dymisja całego Episkopatu, tak jak miało to miejsce w przeszłości w Chile. 

Na temat Kościoła zabrał głos - za pośrednictwem social mediów - publicysta Kuba Wątły, który od wielu lat walczy o rozdział państwa od Kościoła. "Halo Radio" jako jedyne medium w Polsce prowadzi kampanię uświadamiającą społeczeństwo ws. kosztów, jakie ponosimy my wszyscy w związku z powiązaniem państwa z Kościołem.

- Jesteśmy od tego (...), żeby doprowadzić Kościół do samego dna, jakie tylko jest możliwe. Do tego, żeby maczać jego mordę w całym złu, jakie na przestrzeni lat zrobił. Jesteśmy od tego, żeby wyrwać z korzeniami Kościół katolicki z polskiego gruntu i wrzucić go do ciemnej jamy gdzie zajmą się nim wygłodniałe szczury - wzywa Wątły.

           Popierasz WĄTŁEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl