aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsepdedeedeee.jpg

Duchowny Stanisław Walczak skomentował dzisiejsze wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na antenie radia RMF FM.

Prezes PiS został zapytany przez prowadzącego wywiad Krzysztofa Ziemca o zbliżające się wybory prezydenckie. Zdaniem wielu publicystów, polityków, wybory prezydenckie zaplanowane na maj powinny zostać przełożone na okres po tym, jak Polska upora się z pandemią koronawirusa.

Kaczyński jest innego zdania. Według lidera obozu zjednoczonej prawicy wybory nie są zagrożone i powinny odbyć się w pierwotnym terminie.

- Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, a tylko wtedy wybory mogą być przełożone. Muszą być przesłanki konstytucyjne, a ich w moim przekonaniu teraz nie ma. Stan jest pod kontrolą. Wybory powinny się odbyć. Administracja rządowa i samorządowa mają konstytucyjny obowiązek podjąć działania, żeby wybory się odbyły, bo zbliżają się już pierwsze terminy - mówił Kaczyński.

- Dla tych, którzy są w kwarantannie trzeba wprowadzić rozwiązania techniczne i prawne, żeby mogli głosować w wyborach - dodał prezes PiS.

***

Ksiądz Stanisław Walczak krytykuje Jarosława Kaczyńskiego oraz polityków PiS, którzy upierają się przy majowej dacie wyborów. Zdaniem duchownego rządzący stwarzają zagrożenie dla życia Polaków.

- Jarosław Kaczyński i cała jego partyjna zgraja nienawidzą Polaków. Ten człowiek uznał się właścicielem zdrowia i życia każdego z nas. W ten sposób upodobnił się do Józefa Stalina z jedną różnicą – jest o wiele od niego głupszy. Oddaj za mnie życie – idź na wybory. W ten sposób pokazał, że jest psychopatą, głodnym władzy. Niestety, wywindowali go ludzie Kościoła, zdrajcy Boga i człowieka.

- Umierajmy zatem za Kaczyńskiego, za Dudę, za Morawieckiego. Ten człowiek wierzy w Boga, którego sam stworzył. Ten człowiek pozbawiony jest wszelkich zasad moralnych. Ten człowiek, pupilek nabożnych słuchaczy Radia Maryja i TVTrwam, chce twojej śmierci. Nazwie to patriotyzmem, miłością do Ojczyzny. Idź na wybory! Wybieraj Dudę. A jeśli kogoś zarazisz, będzie to czyn godny prawdziwego Polaka - komentuje ks. Stanisław Walczak.

      Popierasz ks. Walczaka - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl