aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldddddd.jpg

Zespół muzyczny "De Mono" wydał oficjalne oświadczenie w związku z pojawieniem się na antenie TVP INFO ich utworu.

Muzycy postanowili zaprotestować przeciwko narracji, jaka została zbudowana przez program "W tyle wizji" z użyciem piosenki "Kochać inaczej". Oświadczenie pojawiło się na kanałach społecznościowych artystów i podpisali się pod nim liderzy zespołu: Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk.

Pełne oświadczenie:

"W dniu 27 lutego 2020 roku na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez naszej zgody utwór „Kochać Inaczej”. Fragment piosenki zawierający słowa „a kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie” został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o Sędzi Igorze Tuleyi. Posłużenie się piosenką w takim kontekście, podobnie jak posłużenie się przez jednego z prowadzących program cytatem „lecz nagle możesz zacząć spadać w dół” w taki sposób, jakby to miało dotyczyć Sędziego Igora Tuleyi jest naganne i nie może mieć miejsca.

Jako współkompozytorzy mieliśmy zupełnie inne przesłanie tworząc utwór o miłości. Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli.

Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie i zaangażowanie w ocenę sytuacji Sędziego Tuleyi, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną.

Andrzej Krzywy, Piotr Kubiaczyk".

800px-De_Mono_2011.jpg

Reakcje internautów:

"Niestety to już jest kolejny przypadek kradzieży własności intelektualnej przez ekipę rządzącą. Przez ludzi, którzy powinni dawać przykład ogółowi. To jest skandal".

"Ciekawe co ze sprawą Krzysztofa Skiby- jego utwór też był wykorzystany w owym programie. Krzysztof wydał oświadczenie, że będzie dochodził swoich roszczeń na drodze sądowej".

"Wreszcie ktoś zwrócił uwagę na ten arogancki program. Tam nie ma żadnych hamulców.Obrażają wszystkich, którzy mają odwagę postawić się pisowi".

"Brawo. Od razu pisałem, żeby to zgłosić zespołowi. Teraz powinni wziąć dobrego prawnika i puścić kur-wizję w skarpetkach za piractwo".

         Popierasz De Mono - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl