aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdokforfrfff.jpg

Publicystka Eliza Michał skomentowała sprawę księdza Henryka Gulbinowicza.

Duchowny katolicki został ukarany przez Watykan w kontekście przestępstw pedofilii. - Emerytowany biskup wrocławski był oskarżony o tuszowanie przestępstw pedofilskich księży. Nie może on uczestniczyć w celebracji publicznej, nie może używać insygniów biskupich, nie ma też prawa do nabożeństwa pogrzebowego w katedrze - poinformował portal stacja7.pl

Co na to instytucje państwowe?

Nic. Watykan wydaje się równoległą władzą w państwie i służby publiczne; prokuratura, policja, można odnieść wrażenie, że są w pełni usatysfakcjonowane śledztwem przełożonych Gulbinowicza i nie zamierzają podejmować własnych kroków prawnych.

- Dlaczego Gulbinowicz nie jest jeszcze aresztowany? Watykan pozbawił go biskupstwa za molestowanie dzieci! - komentuje Janusz Palikot.

Głos na temat duchownego zabrała także w swoim najnowszym video-felietonie publicystka Eliza Michalik. Dziennikarka nie rozumie bierności państwa w całej sprawie.

- W jakim świecie zakaz noszenia błyskotek, różowej sukienki i różowej czepeczki na głowie jest karą za pedofilie, za ukrywanie ciężkiego przestępstwa? - dziwi się Michalik.

- Oczekiwałabym teraz od władz państwowych zatrzymania, aresztowania kardynała i postawienia mu zarzutów - mówi publicystka Wyborczej i Onetu.

Michalik wypowiedziała się także o papieżu Franciszku;

- Wstrzymałabym się z pozytywnymi ocenami papieża (...) Facet piastujący wysoką funkcję w bardzo zlej zdeprawowanej instytucji, jaką jest Kościół katolicki, kryjący tę instytucję. (...) Papież powinien zaapelować do władz świeckich całego świata, żeby nie miały taryfy ulgowej dla żadnego złapanego gdziekolwiek na pedofilii czy jakimkolwiek przestępstwie księdza.

           Popierasz MICHALIK - kciuk  górę!


+ 1162
- 20

Polub Polityczek.pl