aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldrpltyhhhh.png

Wiceminister finansów Piotr Patkowski (28 l.) gościł dzisiaj na antenie Telewizji Republika. Polityk mówił o sytuacji gospodarczej/zdrowotnej Polski w związku z epidemią koronawirusa.

Resort zdrowia zakomunikował dzisiaj o ponad 9 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Małopolsce oraz na Mazowszu.

- Mamy 9291 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165) - oświadczyło ministerstwo.

W ciągu ostatniej doby zmarło 107 osób. Od początku epidemii w Polsce na COVID19 zachorowało 192 539 osób, 3721 chorych zmarło.

Wiceminister Patkowski przekonywał, że Polska jako państwo jest przygotowana do obecnej sytuacji związanej z epidemią.

- Dzisiaj lepiej sobie radzimy, jeśli chodzi o wykrywanie osób zakażonych, jeśli chodzi o ich leczenie. (...) Ciągle jesteśmy świadomi, że ona jest groźna (epidemia - red. ), ale jesteśmy na tyle na nią przygotowani, że możemy powiedzieć, że jesteśmy na to wyzwanie gotowi - deklarował wiceminister.

Polityk mówił, że rząd - Ministerstwo Rozwoju - obecnie pracuje nad planem pomocowym w związku z obostrzeniami, jakie wprowadzono. Pomoc ma trafić do sektorów najbardziej poszkodowanych. - Za obostrzeniami dla poszczególnych branż musi iść wsparcie rządu i nad tym wsparciem pracuje Ministerstwo Rozwoju, zadaniem zaś Ministerstwa Finansów jet wygospodarowanie środków, żeby taka pomoc mogła trafić - tłumaczył Patkowski.

Młody wiceminister został zapytany przez prowadzącego, dlaczego rząd nie rezygnuje z planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, skoro sytuacja finansowa Polski się pogarsza (budowa jest krytykowana przez przedstawicieli opozycji).

- Liczymy na taką opozycję, która wie, że pewne programy pomocowe i pewne programy inwestycyjne wiążą się z krótkotrwałym wzrostem zadłużenia, który długotrwale wpływa na dynamiczny wzrost PKB - odpowiadał Patkowski. 

EdCDo1dXkAE8Q44.jpg

     Popierasz PATKOWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 4
- 799

Polub Polityczek.pl