aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpdlplfcffff.png

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa gościła na antenie internetowej telewizji "wPolsce". Polityczka skomentowała debatę poświęconą Polsce w Parlamencie Europejskim.

Kempa krytycznie ocenia zachowanie europosłów chcących rozmawiać o sytuacji w Polsce, a konkretnie poruszających temat praworządności oraz osób LGBT.

Europosłanka odnosząc się do krytyki hiszpańskiego europosła Juana Fernando López Aguilara - który oświadczył, że Polska za sprawą władzy nad Wisłą oddala się od wartości eurpejskich - mówiła że to w Hiszpanii mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy osoby starsze w czasie pandemii koronawirusa nie mogły liczyć na respirator, ponieważ w pierwszej kolejności pomagano osobom młodym. Kempa zaznaczała, że taka sytuacja jest nie do pomyślenia w Polsce i u nas każdy mógłby liczyć na respirator.

- Jeżeli ktoś nie rozumie języka wartości, to trzeba do niego mówić językiem pieniędzy - powiedziała komisarz europejska ⁦Vera Jourova. Chodzi o możliwość ucięcia funduszy Polsce i powiązania ich z praworządnością.

Beata Kempa w rozmowie z "wPolsce" ocenia, że jeżeli dojdzie do zabrania pieniędzy Polsce, to będzie to za sprawą polskich europosłów opozycji, którzy według Kempy tworzą grunt pod tego typu decyzję.

- Jest przygotowywany grunt i takich pożytecznych... wykorzystuje się po to, żeby przygotować grunt dla wszelkich rozwiązań, żeby nas tych środków pozbawić, bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze, a duzi gracze mają na to niezwykłą chrapkę.

- Na pewno nasi europosłowie przyczyniają się do tego gruntu, jeśli to się kiedykolwiek stanie, to oni będą winni temu, co się będzie działo - powiedziała Kempa.

aaaaaaaaaaaaaaaapplkpkk.png

           Popierasz KEMPĘ - kciuk w górę!


+ 14
- 2837

Polub Polityczek.pl