aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadlpdffrff.png

Wojciech Waglewski, lider zespołu muzycznego Voo Voo gościł w programie "Rzecz o polityce" (dziennik "Rzeczpospolita").

Waglewski nie należy do sympatyków obecnego obozu politycznego. Przed wyborami prezydenckimi zachęcał ludzi do wzięcia udziału w głosowaniu, ponieważ jak deklarował tylko tak można zmienić obecny stan.

- Wystarczy sobie przecież odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Zwłaszcza kierowanych do młodych ludzi. Czy odpowiada wam zaglądanie do waszej sypialni, do waszych życiorysów, do życiorysów waszych rodzin i znajomych? Odpowiadają wam kreowane wzory estetyczne? Czy jesteście skłonni finansować kolejne naukowe eksperymenty na parówkach? Czy Spinoza naprawdę kojarzy wam się z żydowskim indoktrynerem? Czy blisko wam do teorii o płaskości ziemi? Czy słuchając przemówień naszych mężów stanu nie przecieracie czasem oczu ze zdumienia, pytając, czy to się naprawdę dzieje? Czy uważacie, że chamstwo jest atrybutem męskości, a odporność na wiedzę kobiecości? Czy w końcu chcecie być ciągle pouczani, co jeść, jak myśleć, jak wyglądać, co czytać i z kim się nie zadawać? Jeśli nie, to wystarczy unieść tyły na chwilę i oddać głos, bo czasu waszego szkoda - kierował się Waglewski do wyborców w rozmowie z Katarzyną Janowską z Onetu.

Po wyborach Wojciech Waglewski udzielił wywiadu Jackowi Nizinkiewiczowi z dziennika "Rzeczpospolita".

- Martwi mnie, że ponad 10 mln Polaków dało się złapać na prymitywną i prostacką propagandę, która w dzisiejszym świecie jest zawstydzająca - ocenił Waglewski wynik Dudy.

- Prezydentowi nie podobają się geje, sędziowie, elity, prasa itd. Wyrachowani ludzie w TVP twierdzili, że jak wygra Trzaskowski, to w Polsce będzie eutanazja, co było okropne. Ale znacznie okropniejszy od tej machiny jest fakt, że ponad 10 mln ludzi zgadza się z tym, akceptuje to i popiera. Zastanawiam się, gdzie my, jako społeczeństwo popełniliśmy błąd, że wszędzie szukamy wrogów? Co się dzieje, że tak łatwo wierzymy w takie brednie? To jest dla mnie zadziwiające i zasmucające - mówił lider zespołu Voo Voo.

        Popierasz WAGLEWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 755
- 9

Polub Polityczek.pl