aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslepdlepdlpddddd.jpg

Wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS Michał Wójcik gościł na antenie prorządowej internetowej telewizji "wPolsce".

Poseł Prawa i Sprawiedliwości komentował dzisiejsze orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sąd oddalił zażalenie sztabu Andrzeja Dudy na niekorzystne dla niego orzeczenie Sądu Okręgowego w sprawie słów Rafała Trzaskowskiego. Postanowienie jest prawomocne i kończy spór. Prezydent Andrzej Duda przegrał sprawę.

- Wielu prawników, z którymi miałem okazję rozmawiać, mówi o tym, że to orzeczenie pierwszoinstancyjne i to teraz które zapadło przed Sądem Apelacyjnym, to jest jakieś kuriozum zupełnie. (...) Kuriozalna historia, która powoduje, że włosy jeżą się na głowie.

Wójcik odnosił się także do tematu wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Wiceminister oświadczył, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma w genach kłamstwo.

- Jeżeli wygra pan Trzaskowski - zatrzyma reformy w wielu obszarach, jestem pewny tego w 100 proc., dotyczy to także wymiaru sprawiedliwości najtrudniejszej ze wszystkich reform. (...) Pan Trzaskowski, jeżeli zdarzyłoby się, że wygrałby, oznacza to cofnięcie Polski o wiele lat. (...) Polacy obudźcie się, bo to jest niebezpieczeństwo, bardzo duże niebezpieczeństwo, ta polityka zgiętego karku pana Trzaskowskiego - tu trzeba bronić interesu Polski. Albo będziemy grali w 3 lidze, jak za czasów PO, albo będziemy pierwszoplanowym graczem w ekstraklasie, a dzisiaj jest na to szansa.

- Dlaczego pan Trzaskowski dzisiaj 3-krotnie potrafi wrócić do mikrofonu i mówić jak on głosował ws. wieku emerytalnego, bo ma zakodowane w genach kłamstwo, taki ma gen niestety - powiedział Wójcik o kandydacie Koalicji Obywatelskiej. 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalcpededddd.png

            Popierasz WÓJCIKA - kciuk w górę!


+ 19
- 3390

Polub Polityczek.pl