aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsplpedlpdeddddddd.png

Satyryk Jan Pietrzak gościł na antenie prawicowej Telewizji Republika. Artysta wypowiedział się na temat aktywności marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

- Pan marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówi, że majestat, autorytet RP w żaden sposób nie ucierpi, jak jego skromna osoba przez jakiś czas pełniłaby obowiązki głowy państwa. Wymienia siebie obok marszałek Witek, ale w innej wypowiedzi wymienia już tylko siebie, więc widać, że chyba myśli bardzo poważnie o takim scenariuszu. (...) Chciałabym panów zapytać o sprawy blokowania w Polsce wyborów, Senat już ponad 2 tyg. nie zajmuje się ustawą umożliwiającą przeprowadzenie wyborów prezydenckich. W poniedziałek demonstracja pod Senatem, którą będą organizować klubu "Gazety Polskiej" (...) Jak panowie oceniacie postawę pana marszałka Grodzkiego - zwracała się prowadząca rozmowę Katarzyna Gójska do łączących się online Jana Pietrzaka i Andrzeja Rozpłochowskiego.

- Sam pomysł pana Grodzkiego, że będzie on reprezentował majestat RP, jest tak groteskowy, że można o tym długo mówić w kabarecie, który niebawem zamierzam otworzyć. Majestat RP reprezentuje dla mnie w stopniu znacznie większym Andrzej Rozpłochowski, którego akurat tutaj widzę - wielki Polak, jeden z przywódców Solidarności, którzy odzyskali niepodległość dla Polski. Ci przywódcy, którzy nie zeszmacili się, nie zdradzili, nie poszli na ugodę z różnymi wrogami Polski - jest ich grono bardzo duże i chwała im że odzyskaliśmy niepodległość.

Po słowach o Solidarności Pietrzak zaczął atakować marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

- Natomiast typki w rodzaju Grodzkiego to jest taki przypadek skrajny pewnej partyjki, która uważa się za liberalną. Z liberalizmem nie ma nic wspólnego, to jest partia złodziei, oszustów, krętaczy i zdrajców. Jak ktoś się tam nazwie majestatem czy innym tytułem to znaczy, że pogłębia jeszcze bardziej groteskowość tamtej partii. Mam nadzieję, że ona zniknie ze sceny politycznej po tych wyborach, które nadchodzą - atakował Pietrzak Platformę Obywatelską w kontekście marszałka Senatu.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplepldpdddddd.png

Zgodnie z prawem Senat na 30 dni na pochylenie się nad ustawą. Obecnie termin ten nie minął i wszelkie komentarze sugerujące, że senatorowie opozycji z marszałkiem Senatu łamią prawo - są kłamstwem.

Do głosów atakujących marszałka Grodzkiego odnosi się poseł Marcin Kierwiński, Koalicja Obywatelska.

- Michał Dworczyk pisze, że działania Marszałka Grodzkiego i większości senackiej to najgorszy przykład obstrukcji". Pan Michał Dworczyk aż nadto przyzwyczaił się, że Senat to tylko maszynka do głosowania poleceń Kaczyńskiego. Czas wrócić do demokracji. To boli, wiem.

             Popierasz Pietrzaka - kciuk w górę!


+ 203
- 4882

Polub Polityczek.pl