46748092354_95869f50ed_c.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska skomentowała na antenie Radia Wnet aferę związaną z Trójką Polskiego Radia.

To już kolejny tydzień, kiedy w dyskursie publicznym często pojawią się informacje na temat wydarzeń w Trójce.

Odchodzą dziennikarze, odwołany zostaje dyrektor stacji, powołanie następcy - serial dotyczący rozgłośni trwa i dzięki zwolnionym dziennikarzom, którzy nie ustają w krytyce władzy (tj. Wojciech Mann), wydaje się, że jeszcze wiele dni upłynie, nim zdarzenia w radiu ucichną, tak jakby życzyli sobie tego politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Na temat trójkowej afery głos zabrała była minister pracy a obecnie europosłanka PiS - Elżbieta Rafalska. Polityczce nie podoba się, że sprawa odgrywa taką ważną rolę w tematach poruszanych przez polityków opozycji.

- Charakter tego sporu to, co się dzieje w Polsce, jest w mojej ocenie jakimś rodzajem histerii politycznej. Nie może ta sytuacja być na sztandarach opozycji i pokazywana jako przejaw naruszania porządku demokratycznego - mówi Rafalska.

- Przypisywanie temu jakiejś pierwszoplanowej roli, która jeszcze ma być argumentem przy naruszaniu porządku demokratycznego czy praworządności to uważam, jakbyśmy zgubili proporcje w tym wszystkim, jakby w tym wszystkim brakowało umiaru - komentuje europosłanka.

46748092244_212568cfd2_c.jpg

Wczoraj pojawiła się informacja, że nowym dyrektorem Trójki zostaje Kuba Strzyczkowski.

- Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym Radiowej Trójki. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego - poinformował Presserwis.

- Redaktor Strzyczkowski, który postanowił po tym wszystkim zostać dyrektorem Trójki, oświadczył, że część dziennikarzy, którzy odeszli, wraca. Czyli co? Nie przeszkadza wam pani prezes? Czabański? Upokorzenie? Upolitycznienie anten i publicystki? To demoralizujący i żenujący spektakl - komentuje publicysta Przemysław Szubartowicz.

           Popierasz Rafalską - kciuk w górę!


+ 3
- 983

Polub Polityczek.pl