aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadddee.png

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski gościł dzisiaj na antenie prawicowej Telewizji Republika. Polityk wypowiadał się na temat epidemii koronawirusa.

Wolski został zapytany o to, jak Unia Europejska postrzega działania polskiego rządu w kontekście pandemii koronawirusa.

- Mogę się tylko domyślać, ponieważ Bruksela milczy, Bruksela się wyludniła, ale to, co dociera to raczej z takim niechętnym podziwo-zazdrością, bo Polska wyprzedziła innych i podjęła środki wyprzedzające i wczesne, zareagowała tak, jak trzeba. W prasie hiszpańskiej i niemieckiej znajdujemy takie słowa "bierzmy wzór z działań Polski w tej materii"

- Trudno naszym krytykom wczorajszym się przyznać, że Polska coś dobrze robi. Ciężko im przez gardło to przechodzi, ale fakty mówią za siebie, że Polska jest wyznacznikiem czy daje wzór, jak należy w takiej materii działać - wypowiadał się Saryusz-Wolski.

***

Z wielu stron docierają informacje dyrektorów szpitali o nieprzygotowaniu placówek do przyjęcia większej liczby osób chorych na koronawirusa. Dyrektorzy narzekają na brak sprzętu: masek ochronnych, gogli, kombinezonów (MZ zapowiedziało dzisiaj przekazanie każdemu szpitalowi zakaźnemu 1000 kombinezonów).

Dyrektor szpitala w Częstochowie zaapelował dzisiaj do... ludzi o pomoc ws. braków sprzętowych.

           Popierasz Wolskiego - kciuk w górę!

+ 26
- 1429

Polub Polityczek.pl