aaaaakoeddddd.jpg

Duchowny Stanisław Małkowski wypowiedział się na antenie Telewizji Republika na temat epidemii koronawirusa.

Kościoły nie muszą być zamknięte, msze mogą się odbywać normalnie. Rządzący politycy PiS zdecydowali się na zamknięcie szkół, kin, teatrów, muzeów - ale nie kościołów, gdzie także zbierają się duże grupy ludzi.

Minister Jarosław Gowin oświadczył, że kościoły nie są zamknięte dlatego, że są one lekarstwem dla duszy.

- Kościoły są czymś w rodzaju szpitali dla duszy - mówił Gowin w TVN24.

Przewodniczący Episkopatu Polski zaapelował do parafii o zwiększenie liczby mszy w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

"W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości, liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych"– napisał w swoim oświadczeniu abp Gądecki.

- Kościół katolicki jest coraz większym zagrożeniem dla społeczeństwa - ocenia publicysta Piotr Szumlewicz.

Komentarz ks. Małkowskiego

Ksiądz Małkowski został zapytany przez prowadzącego rozmowę Ryszarda Gromadzkiego o to, jak powinien zachować się Kościół, duchowni, w wypadku potencjalnej decyzji władz o zamknięciu kościołów.

- Nie poddawać się temu ograniczeniu. Wierni jako obywatele mają pewien wpływ na władze, poza tym nie wszystkie rozporządzenia władzy są sensowne. Nie we wszystkim trzeba być posłusznym.

Czy powinna być akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa?

- Tak, tak - odpowiedział duchowny.

- Znam wielu takich mężnych i odważnych kolegów kapłanów, którzy jeżeli ocenią rozporządzenie władzy za niesłuszne, to się temu nie podporządkują. Dopełnienie funkcji kapłańskiej łączy się z odwagą. Odwagą nie tylko wobec obcych, ale także wobec swoich.

kownacki_6.png

       Popierasz Małkowskiego - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl