aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpsdddddddd.jpg

Poseł Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) gościł w programie Moniki Jaruzelskiej "Towarzyska Panienka".

Korwin-Mikke krytykował polityków Prawa i Sprawiedliwości za program "500 Plus":

- Mówię jasno i otwarcie, ci ludzie znieśli karę śmierci - słusznie, bo gdyby nie była zniesiona kara śmierci, to ci ludzie staliby przed sądem za demoralizację narodu polskiego. Ten, kto daje za darmo 500 zł, demoralizuje mój naród. Tym ludziom trzeba łapy poobcinać co najmniej. Ci ludzie, którzy wprowadzili "500 Plus" i inne zasiłki to są demoralizatorzy. Nie wolno dawać ludziom pieniędzy za darmo, bo to demoralizuje. Cały naród jest zdemoralizowany.

- Możemy gospodarkę polską postawić w 2 miesiące, to nie ma żadnego problemu, natomiast konsekwencje tej demoralizacji to są 2 pokolenia; 2 pokolenia życia w biedzie, dwa pokolenia uczenia ludzi od nowa; co to jest dobro, co to jest zło, że nie wolno kraść, takich elementarnych rzeczy.

Korwin krytykował rządzących także za atak na sądy oraz mówił o przyszłości Polski:

- Czarno widzę w ogóle przed Polską, bo sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczpospolitej i to, co PiS zrobiło z sędziami, przede wszystkim poderwało zaufanie do sędziów, po to, żeby wygrać wojnę z sędziami, mówi sędziowie są złodziejami, wyciągać takie przypadki... Poderwano wiarę w sprawiedliwość zupełnie. Wszyscy już mówią, że nie ma co patrzeć na sądy, sądy są nieuczciwe itd. Jak ludzie nie wierzą w sądy, to już nie wierzą w nic. Więc to jest największa poza "500 Plus" zbrodnia popełniona przez PiS.

- W tej chwili mamy już dwa porządki prawne i lada moment zajdzie sytuacja, w której w jednej sprawie zderzą się dwa różne porządki, będą dwa różne wyroki - ludzie nie uznają wzajemnie swoich wyroków i to skończy się wojną domową. To jest niestety coś, co nas czeka. PiS powołuje się na demokrację (...) otóż sądy są po to, żeby nie było demokracji, sądy są po to, żeby nie decydowała większość, tylko żeby decydowało prawo. (...) Jeżeli PiS mówi, że to lud ma decydować, jakie mają być wyroki, to po co w ogóle sądy, robimy głosowanie.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpdddeeeee.png

       Zgadzasz się z Korwinem - kciuk w górę!


+ 528
- 24

Polub Polityczek.pl