aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplddddddddddd.png

Redaktor Jacek Żakowski gościł dzisiaj w programie "Onet Rano" prowadzonym przez Jarosława Kuźniara.

Dziennikarz tygodnika "Polityka" oraz "TOK FM" komentował m.in. słowa Robert Biedronia.

- Wstydzę się, że w moim kraju żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów, bo zniszczyli mój kraj bardziej niż komuniści - mówił europoseł Wiosny w Parlamencie Europejskim.

Komentarz Żakowskiego

- Myśmy marzyli o wolności, demokracji, praworządności, przez pokolenia i teraz nagle sami to dewastujmy (...) Dużo gorsi (obecnie rządzący są od komunistów - red.) w tym sensie, że komuniści nie mieli wpływu na to, czy w Polsce była demokracja, czy nie, bo o tym decydowali Sowieci, a teraz mamy ten wybór. To jest jakiś straszny absurd, że sami dewastujemy to - już nikt nas do tego nie zmusza - co na ogół w Polsce dewastowali obcy przez zabory, okupacje itd.

- Jeszcze nie bardzo udało nam się docenić wagę tego, że mamy praworządność i że bez praworządności nie ma wolności. Ta wolność jest w Polsce rozumiana masowo jako "wolna Polska" a nie jako wolność człowieka.

Żakowski ostrzegał też przed atakowaniem i niszczeniem Unii Europejskiej.

- Mamy bardzo agresywną Rosję bardzo blisko, nie wiemy, co to znaczy, to może być nic specjalnie poważnego - taka grypa, ale to też może być cholera.(...) Wiemy z historii, że ile razy powstają przesłanki, to dochodzi do rozlewu krwi. Tego chcecie, dlatego rozwalacie Unię Europejską? To jest pytanie do tej władzy, która wyraźnie, świadomie, rozwala ten system zbiorowego bezpieczeństwa.

- Znów wpadniemy w tę nędzę, w którą Polska nieraz wpadała odcinając się od zachodu i stawiając na wschód. Jest w Polsce duża grupa polityków i obywateli stawiających na wschód i to zawsze prowadziło do tragedii. Po co nam to? - komentował Żakowski możliwość opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpsssss.png

        Popierasz Żakowskiego - kciuk w górę


+ 917
- 21

Polub Polityczek.pl