1-67198-1-e1485230021765-647x402.jpg

Członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztof Wyszkowski skomentował na antenie prawicowej Telewizji Republika zmiany wprowadzane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości w sądach.

Wyszkowski chwalił rządzących i prezydenta Andrzeja Dudę za zmiany w sądownictwie, które według ekspertów niszczą niezależność sądów i podporządkowują je władzy.

Jak pan oceni sytuację w Polsce wokół sądów? (pytanie dziennikarza Republiki).

Wyszkowski: Ogólnie korzystną dla reformy sądów, bo zdecydowana większość społeczeństwa i główne czynniki rządowe są dokończeniem tej reformy, ale nie można lekceważyć totalnej opozycji, która jest wspierana zza granicy. Pan prezydent uprzejmie bardzo czekał na wizytę prezydenta Macrona w Warszawie no i niestety Francuz okazało się uznał, że może u gospodarza w salonie narobić na podłogę, bo zachowywał się bardzo bardzo agresywnie, mówił o tym, że Polska powinna przestrzegać zasad prawnych, politycznych, Unii Europejskiej, a tzn., że nie przestrzega - to było okropne.

Trochę się niepokoiłem czy pan prezydent nie będzie nadal odwlekał tego podpisu, ale bardzo dobrze, że do tego podpisu w końcu doszło. Bo to rozstrzyga problem. Myślę, że tym Macronem nie musimy się przejmować.

Po stronie opozycyjnej podniosły się głosy, że za słabo (Macron - red. ) się wypowiadał. Liczono na jakieś mocniejsze wsparcie dla opozycji. (Stwierdzenie dziennikarza Republiki).

To zawsze tak było, targowica zawsze liczyła. Najlepiej, żeby Bundeswehra wkroczyła do Polski, usunęła rząd i oddała władzę Platformie Obywatelskiej, komunistom, przywróciła najlepiej stan przez 89 r. Można się litować nad tymi durniami, którzy działają w interesie zagranicy.

To, że on (Macron - red. ) nie spełnił oczekiwań totalnych, to może nic dziwnego. Dziwne, że zachował się trochę po prostacku, ale to typowe "gran gele" francuskie - wielka gęba, która dużo gada, mało z tego wynika. Słuchałem jego wystąpienia w Krakowie, to był totalny chaos, okazuje się, że Francja nie ma żadnego pomysłu na Europę. Coś tam probuje mącić, probuje zawracać ludziom głowę planami zupełnie niemożliwymi do realizacji.

Mam nadzieje, że zwycięstwo prezydenta Dudy dokona się w pierwszej turze.

1-119410.jpg

      Popierasz Wyszkowskiego - kciuk w górę!


+ 27
- 1108

Polub Polityczek.pl