aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodddddd.png

Sympatyzujący z politykami Prawa i Sprawiedliwości Jan Pietrzak gościł na antenie prawicowej Telewizji Republika. Satyryk komentował sprawy związane z sądownictwem.

Pietrzak zachęcał rządzących do wprowadzenia jak najszybciej zmian w sądach.

- Mamy od 30 lat niepodległą suwerenną Polskę i z tego podziału władzy na wykonawczą, ustawodawczą, sądowniczą, tylko dwie władze są niepodległe, wykonawcza i ustawodawcza. Władza sądownicza w dalszym ciągu nie odzyskała niepodległości. To jest władza z poprzedniego systemu. (...) Władza, której nie obchodzą problemy społeczne. (...) Ich interesuje wyłącznie własna pozycja, to jest absolutnie taka pozostałość dawnych straszliwych ciężkich lat.

- Trzeba to koniecznie zrobić, liczę, że tak zdesperowana jest ta władza i ten rząd i minister Ziobro i wszyscy, którzy służą Polsce, że zrobią to szybko, sprawnie, wydadzą ostatnią ustawę i powiedzą "już ustawy są wszystkie, a teraz wymagamy od ludzi, a kto będzie źle pracował, to go wyrzucamy", bo tam pomieściło się w tej kaście mnóstwo jakiś leni, którzy rzucają hasło "żeby było tak, jak było", to jest hasło leni i tumanów (...), czyli jak było kiedy? W PRL-u - atakował Pietrzak środowisko sędziowskie.

- PiS musi gwałtownie szybko załatwić sprawę sądownictwa. (...) Czas dyskutowania się skończył. (...) Polska jest u progu rozwoju, Polska jest w bardzo dynamicznym okresie gospodarczym i społecznym, bardzo dobrze się znalazła w sprawach międzynarodowych i mamy bardzo wiele spraw do załatwienia. Nie możemy ciągle się tarmosić z sędziami, którzy są zaspani, leniwi i nie chce im się pracować.

82-letni kabareciarz porównywał Unię Europejską do PZPR.

- Oni mają w tej biurokracji europejskiej zestaw poglądów, który jest nie do przyjęcia i z tego powodu nie dziwimy się, że Wielka Brytania zdenerwowała się i postanowiła wystąpić, bo to może być dotkliwe obcowanie z takim biurem centralnym komitetu PZPR, myśmy to pamiętali z komuny, była taka wielka instytucja gdzieś tam, która decydowała o wszystkim, o kwalifikacjach żadnych i to mamy teraz z Europą. (...) Myśmy żyli tak długo w socjalizmie realnym, że mamy dosyć tego już.

Satyryk nie zapomniał także pochwalić polityków PiS.

- Od 2015 r. wreszcie zaczęły iść w dobrym kierunku sprawy polskie. No i natychmiast jest opozycja i chcą to niszczyć.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaodddddd.png

        Popierasz Pietrzaka - kciuk w górę!


+ 77
- 1957

Polub Polityczek.pl