aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpcfffrrr.png

Poseł Marek Suski (PiS) gościł na antenie prawicowego radia Wnet. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wypowiadał się na temat marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

Suski odniósł się do wizyty marszałka Senatu w Brukseli ws. ustawy PiS-u dotyczącej sądownictwa.

- "Szokuje. Pan marszałek uprawia własną politykę zagraniczną i to taką, która szkodzi Polsce. Wyjazdy do Brukseli, konsultowanie ustaw, które są w parlamencie z urzędnikami jakiegokolwiek innego państwa czy w tym wypadku Unii Europejskiej, to zupełnie przypomina mi konsultowanie przez komunistów w Moskwie tego, co ma być w Polsce".

- "Taka praktyka konsultowania ustaw w trakcie ich procedowania jest po prostu skandalem, rzecz niewyobrażalna w żadnym szanującym się państwie i żaden szanujący się polityk takich rzeczy nie robi. Pan marszałek z siebie robi pośmiewisko w Europie, bo ludzie ze zdziwieniem tam przyjmują tego rodzaju zachowania, a u nas niszczy ład konstytucyjny".

bf1efee38a89ae7bd65329e78400_1.jpeg

Tuż po wizycie Komisji Weneckiej w Polsce marszałek Senatu zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy.

- Szanowny Panie Prezydencie! Ustawy sądowe są w Senacie, ale na koniec trafią do Pana. Chętnie bym przyszedł do Pałacu, aby w gronie ekspertów obu stron podyskutować o kontrowersyjnych zapisach po to, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązanie dla obywateli. Jestem do dyspozycji - oświadczył Tomasz Grodzki w social mediach.

- Grodzki przeszkadza PiS-owi, bo ekspres Polexit za długo stoi na stacji Senat, a trzeba gnać z ustawami - sądowymi, medialnymi itd. - by pod koniec kadencji być już poza Unią Europejską. Najbliższe cele bolszewików to odbić izbę wyższą i utrzymać Dudę. Opozycja musi to rozumieć - komentuje publicysta Przemysław Szubartowicz.

- System wymiaru sprawiedliwości w Polsce przeżywa kryzys, który można porównać do pożaru. Widzimy, co się dzieje w Australii, jest pożar i są ludzie, którzy próbują go opanować. Czy możemy sobie wyobrazić, że rząd Australii zacząłby karać dyscyplinarnie strażaków, którzy chcą ugasić pożar? A to chce zrobić polski rząd z polskimi sędziami - mówił o tzw. ustawie "kagańcowej" PiS-u prof. Marcin Matczak w rozmowie z portalem oko.press.

13 stycznia Komisja Wenecka ma przesłać do Senatu swoją opinię na temat zmian proponowanych przez PiS w sądownictwie.

        Popierasz Suskiego - kciuk w górę!


+ 77
- 3741

Polub Polityczek.pl