aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskorfffffff.jpg

Jerzy Urban odniósł się na profilu swojego tygodnika "Nie" na YouTube do głośnego zdarzenia z udziałem papieża Franciszka w Watykanie.

Franciszek przechodził obok wiernych na placu Świętego Piotra. Jedna z wiernych widząc, że papież oddala się od niej bez podania ręki, chwyciła Franciszka mocno za dłoń, przyciągając go do siebie. Zachowanie kobiety tak rozwścieczyło papieża, że ten uderzył ją kilkukrotnie w rękę, aby go puściła.

Papież przeprosił za swoje zachowanie. - Wiele razy tracimy cierpliwość, przepraszam za zły przykład - oświadczył po zdarzeniu.

- Chwila, kiedy opada maska dobrego papieża - komentuje zachowanie papieża filozof Jerzy Bokłażec.

- Dobrze, że kobieta na Placu Świętego Piotra złapała za rękę Franciszka, a nie najwybitniejszy autorytet wszech czasów i galaktyk, czyli Jana Pawła II, bo już bylibyśmy w stanie wojny religijnej z państwem, którego jest obywatelką. A papież Franciszek? No cóż. Pokazał, że jest brutalnym człowiekiem z faweli, który katuje ludzi, kiedy i jak chce. Nie to, co nasz święty Jan Paweł, który tak miłował wiernych, a w szczególności dzieci, że gdy już ten lub inny duchowny ukochał wszystkie dzieci w okolicy, to był przenoszony do kolejnej parafii, by tam ukochać nowe. Święty człowiek i święci ludzie kochający małych, bliźnich przecież. Nie to, co ten cały bandzior Bergoglio - ocenia publicysta Kuba Wątły ("Halo Radio").

76756865_548273845756811_6146923457067089920_n.jpg

Na zachowanie papieża Franciszka zareagował w swoim najnowszym filmie Jerzy Urban, który deklaruje, że spotkał się z papieżem.

Reakcje internautów:

"Jurek to ma poczucie humoru na najwyższym poziomie".

"Ale ci przydzwonił monstrancją. Trzymaj się uszaty!".

"Uwaga groźny papież!".

"Papież Franciszek całuje stopy uchodźców, uśmiecha się, skromny, poczciwy i pokorny. To wszystko oczywiście, gdy wie, że są kamery i oczy dziennikarzy. Kiedy wierna łapie go za rękę - choć było to niestosowne i dziwne - uderza ją i ma minę jak doberman goniący kota. Żenujące".

       Urban jest zabawny - kciuk w górę!


+ 427
- 220

Polub Polityczek.pl