aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoffffff.jpg

Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego opublikowała film mający pokazać wdzięczność emerytów względem rządu PiS po otrzymaniu 13. emerytury.

Emerytura Plus została wypłacona w maju 2019 roku. 13 emeryturę dostało 9 milionów 800 tysięcy osób - emerytów i rencistów. Emerytura Plus to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości najniższej emerytury - 1100 zł brutto.

- Nie ma zdrowego rozwoju bez solidarności. Nie zapominamy więc o emerytach, o seniorach, o słabszych, o niepełnosprawnych. Będziemy kontynuować wypłatę 13. emerytury, a w 2021 roku - wypłata '14-tki - obiecywał w czasie exposé premier Mateusz Morawiecki.

Spot KPRM

Dzisiaj w sieci na kanale Kancelarii Premiera na portalu YouTube pojawił się film z "emerytką".

- Emerytura bardzo pomogła już w tym roku 13. ze względu na to, że nie miałam nigdy okazji ani finansów pojechać na wczasy gdzieś sobie i bardzo mi w tym pomogła i byłam pod Kołobrzegiem i to samo mi mówią moje koleżanki - opowiada na filmie elegancka seniorka.

Po publikacji artykułu KPRM usunęła film z YouTub'a.

- 13 emerytura jest potrzebna emerytom, dlatego nie można mówić o jednorazowych rozwiązaniach. Ważne, żeby 13 emerytura była stała, żebyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie - wypowiada się posłanka Małgorzata Kidawa-Blońska.

Ryszard Petru (były poseł, ekonomista): "13-emerytura jest zaprzeczeniem idei systemu emerytalnego, w którym wysokość emerytur jest uzależniona od wpłaconych składek. Taka polityka doprowadzi do tego, że poziom emerytur w przyszłości będzie w wysokości wypłacanych 13-stek".

Reakcje internautów:

"500+ i 13 emerytura zrobiły swoje... Jeszcze wprowadzą codziennie PÓŁ LITRA + (koszt max. 5 mld) i PiS będzie tu rządził 1000 lat".

"Znów kupowanie głosów emerytów. 13 emerytura będzie wypłacana nie w marcu, ale tuż przed wyborami prezydenckimi, aby ludzie nie zapomnieli".

"Nie trzynasta a kawałek trzynastej emerytury, jak to miało miejsce w poprzednim roku. Skoro nazywa się trzynasta, to powinna być wypłacona zaraz po dwunastej! Faryzeusze!".

           Popierasz PiS - kciuk w górę!


+ 69
- 6447

Polub Polityczek.pl