49126907202_8c156242ed_c.jpg

Wicepremier Jacek Sasin gościł dzisiaj w programie "Sygnały dnia" (Polskie Radio). Polityk Prawa i Sprawiedliwości wypowiadał się na temat bieżących spraw politycznych.

Państwowe spółki. "Spotykam się w tej chwili z prezesami tych najważniejszych spółek, bo jest sporo problemów, z którymi trzeba się zmierzyć tak od razu, mimo że ministerstwo jest w fazie organizacji. (...) Spółki mają się w większości dobrze, dużo lepiej niż za rządów naszych poprzedników, są dobrze zarządzane, wytwarzają duży zysk i ten zysk może być wykorzystany w celu wspólnych przedsięwzięć dla rozwoju". 

Zjednoczona prawica. "Doświadczenia poprzedniej kadencji są dobre, potrafiliśmy uniknąć sporów. Niektóre media, szczególnie te, które sympatyzują z opozycją, nie ukrywają swojej nadziei na to, że dojdzie do zgrzytów i w konsekwencji dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy. (...) Do żadnego rozpadu Zjednoczonej Prawicy nie dojdzie".

Marian Banaś. "Oczekujemy od Mariana Banasia, że wobec wątpliwości, które pojawiły się wokół jego interesów, że funkcję złoży. Nie wyobrażam sobie, żeby prezes NIK pełnił funkcję mimo takich wątpliwości".

O pomyśle decentralizacji państwa i wzmocnieniu samorządów. "To jest koncepcje niezwykle niebezpieczna dla polskiego państwa. Ja nie wiem, dlaczego Platforma Obywatelska tak uparcie walczy z polskim państwem i chce to polskie państwo zniszczyć, rozczłonkować, zdecentralizować, to jest sposób na takie rozbicie dzielnicowe i my jako PiS nigdy się na to nie zgodzimy. Natomiast sam pomysł oddania całych dochodów z PIT-ów samorządom (...) jest pomysłem wycofania się władz rządowych z programów społecznych, bo nie będzie na nie pieniędzy, nie będzie pieniędzy na 500 plus, na 13 emeryturę - kiedy te pieniądze z budżetu państwa trafią do samorządów i to w sytuacji, kiedy mamy przekonanie, że te pieniądze w samorządach są nie zawsze dobrze wydawane".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadedd.png

- Ufam obecnemu prezesowi NIK. Gdyby był nieuczciwy, sukcesów by nie odniósł. Służby państwa nie znalazły nieprawidłowości. To mnie uspokaja i każe uznać, że Marianowi Banasiowi nie można formułować żadnych zarzutów - mówił Sasin o Banasiu we wrześniu bieżącego roku.

Agata Szczęśniak (dziennikarka, oko.press): "Minister Jacek Sasin twierdzi, że linia PiS wobec Banasia była taka sama od początku afery z kamienicą. Bzdura. We wrześniu i październiku Banaś według PiS był „kryształowy”, „uczciwy”, solidny".".

- Jacek Sasin jest kłamcą. Kolejnym w rządowych kręgach PiS - komentuje Piotr Kołomycki (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci).

           Popierasz Sasina - kciuk w górę!


+ 8
- 1133

Polub Polityczek.pl