aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalddddd.png

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak gościł dzisiaj w programie Jacka Nizinkiewicza "Rzecz o polityce". Polityk kilka dni temu zdecydował się na ubieganie się o bycie kandydatem Platformy Obywatelskiej w przyszłych wyborach prezydenckich.

- Polska potrzebuje silnej prezydentury, która zatrzyma łamanie praworządności, wydobędzie kraj z chaosu, partyjniactwa i przywróci wszystkim obywatelom poczucie wspólnoty. Chcę podjąć się tego wyzwania. Dlatego zgłosiłem swoją kandydaturę w prawyborach Koalicji Obywatelskiej - oświadczył 20 listopada Jacek Jaśkowiak. 

- Mamy dwoje wspaniałych kandydatów w prawyborach prezydenckich: marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Zarząd Platformy zatwierdził też: 7.12 debata, 14.12 - na konwencji krajowej wybór kandydatki lub kandydata, który zrobi wszystko, by wygrać te wybory! - mówił w czasie konferencji przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

EJ_L-RmWkAEgWW0.jpg

Mariusz Szczygieł (dziennikarz, pisarz): "Życzę panu Jackowi Jaśkowiakowi szczęścia w wyborach. Uważam, że przerasta prezydenta Dudę wszystkim: klasą, inteligencją i kulturą literacką. Mimo że jest z PO".

- To jest świetna wiadomość dla Polskiej demokracji, a dla KO spore wyzwanie. Panie Jacku, dodał mi Pan otuchy! Choć do Pani Małgorzaty Kidawy Błońskiej nic nie mam. Klasa! - komentuje kandydaturę Jaśkowiaka muzyk Zbigniew Hołdys.

Pozytywnie o prezydencie Poznania wypowiada się także Władysław Frasyniuk: "Deklarację Jacka Jaśkowiaka traktuję serio i jest to dobra wiadomość dla obywateli. To kompletny prezydencki fighter. Sprawność, zdecydowanie, odporność na ciosy. To szansa na zwycięstwo przed czasem. Jak nam tego brakowało. Pokonać Dudę i wygrać nowoczesną Polskę".

Wywiad Jaśkowiaka (cytaty z rozmowy)

"Bardzo lubię i szanuję Małgorzatę Kidawę – Błońską. To polityka formatu prezydenckiego. Nie zamierzam atakować Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, ale nie mam nic przeciwko byciu atakowanym".

"Z Kościołem mam dobre relacje. Pismo Święte czytam trzy razy w tygodniu. Mogę podebatować z prezydentem Dudą o Nowym i Starym Testamencie".

"Będę przekonywał, że mam większe niż Małgorzata Kidawa-Błońska szanse, by wygrać z Andrzejem Dudą".

        Popierasz Jaśkowiaka - kciuk w górę!


+ 1440
- 119

Polub Polityczek.pl