aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadlpeffff.jpg

Poseł Antoni Macierewicz z uznaniem wypowiedział się w prawicowej telewizji "wPolsce" na temat posła Konfederacji Janusza Korwina-Mikke.

- Bardzo ważny i interesujący polityk. Poznałem Janusza Korwina-Mikke jako jednego z takich bardzo emocjonalnych i wybitnych mówców, podczas strajku na Politechnice i podczas pierwszego wiecu na Politechnice 11 marca 1968 r. Bardzo ładnie premawiał - wspomina Macierewicz.

Polityk PiS został zapytany także o teraźniejszą aktywność polityczną Korwina.

- Dzisiaj myślę, że zamknął się w pewnym kształcie, który sformułował sobie mniej więcej w latach 80. i na początku 90. i bardzo intensywnie inspiruje młodych ludzi, którzy jeszcze nie mają głębszych doświadczeń i przemyśleń. Bardzo inspirujący jest dla nich, to są zwykle bardzo inteligentni, wybitni ludzie, którzy później spełniają ważną rolę w społeczeństwie, ale w pierwszym momencie gromadzą się wokół takich bardzo wyrazistych haseł Korwina-Mikke w wymiarze gospodarczym, bo w wymiarze politycznym myślę, że mają one mniejsze znaczenie - jak dotąd nigdy większej roli politycznej to nie odegrało, ale intelektualnie to jest interesujące.

***

Kilka dni temu Korwin-Mikke "popisał się" swoją opinią na temat zmian klimatycznych. O globalnym ociepleniu mówił w Katowicach:

- Trwa ono od mniej więcej 500 lat, wtedy temperatura była o 5 stopni niższa, wzrosła o te 5 stopni bez żadnego specjalnego działania przemysłu, Bałtyk wtedy zamarzał zimą, śniegi zakrywały chałupy po dachy, to zniknęło. To potrwa jeszcze około 200 lat, temperatura wzrośnie jeszcze o 2 stopnie, dzięki czemu będzie można budować zimą, zniknie bezrobocie, roztopią się lody Arktyki, będzie można statkiem płynąć z Nowej Ziemi do Kanady, będzie o wiele, wiele lepiej. Same korzyści są z globalnego ocieplenia. Ja nie rozumiem, dlaczego mamy walczyć z globalnym ociepleniem.

Reakcje internautów:
"Globalne ocieplenie wywołuje nadmierną senność. U JKM oczywiście".

"Będą fajne pożary, jak w Australii i Kalifornii, i Afryce, i Amazonii, będzie można fajne foty robić".

"I to jest polski Sejm... Gdyby uczeń w szkole wypowiadał takie potworne bzdury, pewnie by od nauczyciela dostał jedynkę. Ale w polskim Sejmie przejdzie wszystko".

"Stary ignorant i dureń w trybie proroka:

EJWxbw6XsAEWOC9.pngEJLcqrYW4AAIumL_1.jpg

         Popierasz Macierewicza - kciuk w górę!


+ 200
- 622

Polub Polityczek.pl