aaaaaaaaaaaaaaaokoekdrdfff.png

Wicepremier Jack Sasin gościł dzisiaj na antenie Polskiego Radia. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się m.in. na temat protestów wyborczych złożonych do Sądu Najwyższego przez swoje ugrupowanie.

O Schetynie: "To, co dzisiaj robi Grzegorz Schetyna, czyli znowu uruchomienie wariantu zagranica to znamy już od 4 lat, to niestety bardzo niedobrze wygląda i godzi w polską reputację na arenie międzynarodowej, reputację, która jest ważna do tego, żebyśmy mogli skutecznie nasze polskie sprawy załatwiać. To jest droga niebezpieczna i możemy tylko apelować do Grzegorza Schetyny, by z tej drogi zszedł.

Protesty wyborcze. "Trzeba sprawdzić, bo rzeczywiście wyższa znacznie od średniej ilość głosów nieważnych akurat w tym okręgu (Koszalin). (...) Nie widzę w tym nic absolutnie nadzwyczajnego, a już na pewno nie widzę już zamachu na demokrację. Platforma, która te wybory przegrała, chce rzucić cień na wynik tych wyborów, nie powinna tego robić, bo to podważa demokratyczne mechanizmy.

Wyrok sądu ws. "Nabielaka 9": "Absolutnie skandaliczna decyzja sądu. (...) To pokazuje, że sędziowie w Polsce uznają się nie za tych, którzy powinni orzekać na podstawie obowiązującego prawa, tylko uznają się za tych, którzy będą to prawo niejako kształtować (uchylone postanowienie komisji weryfikacyjnej). (...) (Reformę sądownictwa) zapowiadaliśmy i zapowiadamy, że będziemy chcieli ją kontynuować, a ten przypadek utwierdza nas w słuszności naszej decyzji.

Sasin zapowiedział także, że skład nowego rządu będzie poznany po pierwszym posiedzeniu Sejmu (12 listopada).

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeddddddd.png

- Po to, aby ponownie liczyć głosy, muszą być jakiekolwiek podstawy. PiS żadnych nie podał. Sąd Najwyższy - nawet powołany w wiadomym trybie – musi je odrzucić. % nieważnych do Senatu - 2,55%, w okręgu 100 - 2,44%, w okręgu 75 - 2,89%. W 2015 % nieważnych 3,88% i jakoś protestów nie było. Hucpa w wykonaniu PiS-u! - komentuje senator Marek Borowski. 

Bartłomiej Sienkiewicz (były szef MSWiA): Niech PiS się nie bawi podważaniem wyniku wyborów do Senatu, bo to popchnięcie Polski w konflikt wewnętrzny już nie do zatrzymania. Na końcu zostanie wam tylko jakiś stan wojenny.

           Popierasz Sasina - kciuk w górę!


+ 83
- 2305

Polub Polityczek.pl