aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskoekfrfrffff.jpg

Janusz Korwin Mike (Konfederacja) gościł w programie Jacka Nizinkiewicza "Rzecz o polityce". Polityk wypowiedział się na temat programu 500 plus.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński straszył dzisiaj słuchaczy Polskiego Radia likwidacją programów socjalnych (m.in. 500+) w przypadku zwycięstwa opozycji w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Wchodzimy w sferę Polski Minus. Polska Minus to będzie z całą pewnością Polska, w której te programy zostaną zaniechane z licznych powodów. Wymienię pierwszy - generalna niechęć do takich programów związana z ideologią – taką uproszczoną wersją liberalizmu wyznawaną przez tych ludzi. Oni takich programów nie mogą realizować, bo po prostu nie potrafią. Udowodnili, że nie potrafią. [...] Z całą pewnością nastąpi w tej Polsce Minus upadek polityki rodzinnej i polityki rozwoju, która znów stanie się prywatyzacją wszystkiego. Polska minus to jest Polska, która wróci do tego, co działo się w latach 2007-2015 i to prawdopodobnie w jeszcze bardziej radykalnej formie - wypowiadał się Jarosław Kaczyński.

Komentarz Korwina

Oczywiście zlikwidować (500 plus), a tych, co wprowadzili 500 plus wsadzić do kryminału za to, że przekupują ludzi dlatego, żeby wejść do Sejmu, żeby zdobyć wladzę - przekupstwo normalne, za demoralizację ludzi trzeba wsadzić do więzienia. (...) Ludzie już to czują, że dostali 500, ale zapłacili 700, bo podnoszą ceny wszystkiego - bo musi tak być, przecież skąd państwo weźmie to 500? Musi zabrać 700-650. Na pewno zabierze nam więcej, niż daje, państwo nie urodzi tych pieniędzy.

500 plus zabierzemy, ale przecież jeżeli obniżymy CIT i PIT, to wtedy każda rodzina zarobi 1000+ nie za to, że płodziła dzieci, tylko za to, że pracuje, emeryci również na tym zyskają, bo spadną ceny. 

Zdaniem Korwina 500 plus nie powoduje, że rodzi się więcej dzieci. - Mamy dane GUS-u; w roku 2018 urodziło się dość sporo mniej dzieci, a poziom ubóstwa wzrósł, a nie zmalał, to samo zjawisko zaszło w Stanach Zjednoczonych po wprowadzeniu zasiłków dla najbiedniejszych.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldpeddddd.png

Program 500+ krytykuje także m.in. ekonomista prof. Leszek Balcerowicz: Dzięki wcześniejszemu boomowi sfinansowano 500 plus, czyli coś, co jest bardzo popularne, ale nie daje niczego do rozwoju Polski. To gigantyczne wydatki. Jaki jest ich największy koszt? Już nawet nie to, że pieniądze muszą pochodzić ze wzrostu podatków albo długu publicznego. Największy koszt jest taki, że tych środków nie można wydać na inne cele - na walkę ze smogiem, zdrowie, edukację, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli. W ekonomii nazywa się to kosztem alternatywnym.

Według ostatniego przed wyborami sondażu Kantar dla "Faktów" TVN - Konfederacja współtworzona przez Janusza Korwina-Mikke cieszy się poparciem 7 proc. i może liczyć na obecność swoich przedstawicieli w przyszłym Sejmie. 

           Popierasz Korwina - kciuk w górę!


+ 1179
- 284

Polub Polityczek.pl