aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakedrfrffff.jpg

Propisowski dziennikarz Jacek Karnowski gościł na antenie prawicowego radia Wnet. Naczelny tygodnia "Sieci" mówił na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Gdybyś dzisisaj miał się założyć to byś powiedział, że większość zdolną do rządzenia zdobędzie PiS?

Karnowski: Tak. Generalnie jednak jak się wszystko wyciśnie, to Polacy chcą, żeby było, jak jest. Sztabowcy PiS informują nieoficjalnie że pojawiła się 3 katogoria wyborców, tzn. są oczywiście wyborcy tradycyjni, czy to narodowi, czy chrześcijańscy, katoliccy - ci, dla których kwestie kulturowe są ważne, są wyborcy socjalni - do których przemawiają programy społeczne, ale są też tacy, którzy chcą by było tak jak jest - niechętni jakiejś rewolucji, wyczuwający, że opozycja to będzie niespójny blok taki żądny zemsty w stopniu niebywałym, toskyczyny, i oni nie chcą tutaj zmiany. Myślę, że to wszystko przeważy i tutaj bym widział źródło swojej pewności i też w takim ogólnie społecznym zadowoleniu.

Ja myślę, że od 40-50 lat nie było w Polsce takiego poczucia, że sprawy idą w dobrą stronę, że się otwierają jakieś perspektywy, że wielu ludzi wypływa na szersze morze, że problemy jakieś nie do rozwiązania zostały rozwiązane i ja sądzę, że to wszystko zaprocentuje. To byłaby bardzo niezdrowa sytuacja, gdyby to nie nastąpiło, ponieważ to, co PiS zaproponowało, po prostu jeszcze się nie wyczerpało, to zyskało.

karnowski-990x659-990x659_1.jpg

Adrian Tomaszkiewicz (Platforma Obywatelska): 2,5 miliona Polaków prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze obudziło się. Większość nigdy nie chodziła na wybory, bo mówili, że polityką się nie interesują. Teraz zainteresowali się i pójdą na wybory, i na pewno nie zagłosują na PiS. Ja to wiem. Namówiłem 7 sąsiadów na pójście na wybory. To w sumie 14 głosów. Pójdą i zagłosują i na pewno nie oddadzą głosu na PiS. Coś czuję, że frekwencja w tych wyborach będzie bardzo wysoka.

- Rekordowa liczba obywateli dopisuje się do spisu i rejestru wyborców w Warszawie. W sumie to prawie 40 tys. osób. Dopisywać się można jeszcze dziś do zamknięcia urzędów - poinformowało Radio Zet.

Rekcje internautów:

"Marzy mi się normalna, wolna i demokratyczna Polska, w której PiS znajdzie się na czarnych kartach historii...o których to szybko zapomnimy... A, że tak będzie, to nie mam żadnych wątpliwości, to tylko kwestia czasu...".

"My jako społeczeństwo, któremu nie podoba się to, co wyprawia PiS i Kaczyński mamy ogromną szansę w niedzielę, żeby ich wyeliminować dlatego Polacy idziemy na wybory".

"Już za kilka dni wybory- rozliczymy w nich wszystkich gburów i ignorantów- teraz my mamy głos!".

       Popierasz Karnowskiego - kciuk w górę!


+ 96
- 905

Polub Polityczek.pl