aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeokfrfrfffff.jpg

Dziennikarz Tomasz Olbratowski skomentował dzisiaj na antenie RMF FM słowa Ryszarda Terleckiego na temat stanu służby zdrowia w Polsce.

"Oho rzucili świeżą dostawę kokainy do Sejmu, ale panie Ryszardzie - Erytrea i Wenezuela nie leżą w Europie. (...) Mamy zagwostkę: a) czy Ryszard Terlecki uwierzył we własną propagandę bczy rozlał się butapren albo rozpuszczalnik w Sejmie c) był świadkiem, jak ordynator szpitala dostarczył do domu pacjenta - zwykłego posła sprzęt ortopedyczny d) miał przygodę z jeżami w betoniarce. (...) Posłowie zarabiają po 15 tysi na dłoń, chodzą do lekarza bez kolejek do szpitala MSW, pod tym względem pan Ryszard ma rację, naszej służbie zdrowia nie można nic zarzucić oprócz rąk na szyję" - wyśmiewał Olbratowski Terleckiego w RMF FM.

Cała wypowiedź Terleckiego

Borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili. Staramy się poprawić, wiele zrobiliśmy. Mamy plan na przyszłość, którzy przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister Szumowski. Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie też puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo, bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień, będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia. Chcę przypomnieć, że publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie.

***

- Zapraszamy (Terleckiego) na SOR do jednego ze szpitali powiatowych, bo trzeba pacjentowi Terleckiemu zmierzyć temperaturę. Jak posiedzi 8 godzin to na pewno wzrośnie! - mówi posłanka Paulina Hennig Kloska.

Profil społecznościowy "Kartografia Ekstremalna" opublikował na Facebooku mapę, na której widzimy zwijającą się służbę zdrowia w Polsce.

" Miasta, w których w ostatnich 48 godzinach zamknięto przynajmniej jeden oddział (lub cały szpital) z powodu braku lekarzy. Kryzys w ochronie zdrowia pogarsza się z każdym dniem - z pracy rezygnują kompletnie przemęczeni lekarze, pielęgniarki czy fizjoterapeuci. W Polsce jest zaledwie 2 lekarzy na 1000 mieszkańców - to najgorszy wynik w UE. 20% polskich lekarzy pracujących w szpitalach i przychodniach powinno być już na emeryturze, ale nie ma kto ich zastąpić. Po raz pierwszy od II Wojny Światowej w ostatnich latach spadła przewidywana długość życia Polaków".

71896913_1158875550964960_1406351440091283456_n.jpg

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ciągu 12 lat jego partia zbuduje szeroko pojęte państwo dobrobytu.

- Możemy spojrzeć dalej, nie tylko o cztery lata dalej, ale o więcej, 12 lat dalej. Uważamy, że w tym czasie możemy stworzyć w Polsce zupełnie nową jakość, polską wersję państwa dobrobytu - zapewniał Kaczyński w Koszalinie.

- Panie Prezesie, mówienie, że aby poprawić opiekę zdrowotną w Polsce potrzeba 12lat, to objaw waszej bezradności, bo nie macie pomysłu na służbę zdrowia. Gdybyście mieli, to przedstawilibyście plan na najbliższe miesiące, żeby polscy pacjenci czuli się bezpiecznie - komentuje Małgorzata Kidawa Błońska (Koalicja Obywatelska).

    Popierasz Olbratowskiego - kciuk w górę!


+ 695
- 9

Polub Polityczek.pl