aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakswokeddddd.jpg

Profesor Joanna Senyszyn (Sojusz Lewicy Demokratycznej) gościła dzisiaj w programie ONET Rano. Polityczka wypowiadała się m.in. na temat nachodzących wyborów parlamentarnych.

Senyszyn w ONECIE

Myśmy się trzymali - SLD - do końca koncepcji Koalicji Europejskiej, ale teraz kiedy jej nie ma, dostrzegamy dużo dobrych stron również w tym, że wreszcie możemy przedstawić ofertę prawdziwie lewicową, nie musimy iść na duże kompromisy programowe.

W tej chwili mamy absolutny sojusz tronu z ołtarzem. Kościół jest na usługach PiS-u, a PiS jest na usługach Kościoła, tutaj widać tę symbiozę: politycy PiS biorą udział w mszach, pielgrzymkach, obściskują się z Rydzykiem, tańczą, śpiewają, po prostu robi się jakieś kółko różańcowe z rządu no i teraz to jest barterowa wymiana, my - czyli rząd - dajemy wam grube pieniądze z budżetu, a wy za to prowadzicie nam kampanię wyborczą z ambon.

O nagonce na mniejszości seksualne: PiS postanowił na nienawiści zbudować kolejną kampanię wyborczą, w związku z tym jest wyraźne szczucie na środowisko LGBT, Kościół się w to włączył.

30 lat religii w szkołach nie spowodowało, że Polacy są łagodniejsi, że to nowe pokolenie jest bardziej ewangeliczne, że kieruje się miłością bliźniego, wręcz przeciwnie - jest coraz większa nienawiść, coraz większy hejt. Winny jest Kościół, który zamiast namawiać ludzi do dobra, zajmuje się polityką, wyłudzaniem pieniędzy od państwa.

Dzięki Unii Europejskiej, dzięki polityce europejskiej żyjemy od 45 r. bez wojny.

Włodzimierz Czarzasty (SLD): Arogancja PiS w kolejnej kadencji będzie tak wielka, że wszyscy będziemy siedzieli w więzieniu. Pan w celi koło mnie, ja w celi koło pana, Grzesiek Schetyna będzie w następnej. Lewica jest zmobilizowana, by wspólnie wystartować, bo premia za zjednoczenie jest ogromna. Technicznie i organizacyjnie wehikułem, którym wszyscy mamy pojechać do Sejmu, jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. (Jedna lista do Senatu) Do tego paktu doprosiliśmy wszystkie partie i wszystkie partie zareagowały pozytywnie. To jest bardzo, bardzo dobry pomysł i podpisujemy się bez warunków wstępnych pod tym pomysłem. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której w tym samym okręgu jednomandatowym do Senatu startuje kilku kandydatów opozycji demokratycznej, bo to zwiększa prawdopodobieństwo, że wygra PiS. Program Lewicy - socjaldemokracji - to socjal i demokracja, przede wszystkim programy społeczne, ochrona socjalna os. zatrudnionych, likwidacja śmieciówek, renta wdowia, podwyższenie najniższej emerytury do wysokości płacy minimalnej, oraz demokracja to walka o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, w tym o równe płace, o równe prawa dla mniejszości, wreszcie walka o przywrócenie praworządności i o naszą pozycję w UE.

         Popierasz Senyszyn - kciuk w górę!


+ 802
- 15

Polub Polityczek.pl