aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeodkedddd.jpg

Wiceminister resortu sprawiedliwości Michał Wójcik gościł w programie "Gorące pytania" (Telewizja wPolsce). Polityk wypowiedział się na temat walki polityków Prawa i Sprawiedliwości z przestępstwami na tle seksualnym.

Wójcik o pedofilii

Przestępstwa pedofilskie przedawniały się szybciej dzięki poprzedniej ekipie, która zmieniła terminy. My wprowadziliśmy taki przepis, który mówi o tym, że takie przestępstwa w ogóle się nie będą przedawniały. Przyjęliśmy jednoznaczne stanowisko w resorcie sprawiedliwości, że trzeba stać po stronie ofiar - ale dzieci w szczególności, bo one nie potrafią się bronić. Tutaj chodziło o to, żeby zaostrzyć przepisy, wydać wojnę wręcz pedofilom.

michal-wojcik-1.jpg

Pedofilia w Kościele

Jakub Bierzyński (socjolog) o mapie pedofilii: To wierzchołek góry lodowej. W krajach gdzie dokonano śledztw liczbę księży pedofilów szacuje się na 5-7 proc. i kilkadziesiąt ofiar na księdza. Daje to ok. 25 tys. dzieci skrzywdzonych w Polsce i ponad tysiąc sprawców. Czas najwyższy ich powstrzymać.

- Przestępcy idą do więzienia. Księży-pedofilów przenosi się do innej parafii i zadaje pokutę. To nie Kościół wszedł do szkół. To Państwo dało zielone światło na indoktrynację ideologiczną w szkołach - mówi posłanka Joanna Schmidt.

- Ile było postępowań prokuratorskich ws. księży-pedofilii? Ilu postawiono zarzuty i nie uniknęli kary? Teraz widać skalę tuszowania i zmowę milczenia - mówi bloger Piotr Kupś (Ruch Wku*wionych).

Do6xKBmXkAAvFSA.jpg

Jerzy Bakłażec (filozof): Jeśli człowiek przyzwoity pozostaje w Kościele, to znaczy, że nie rozumie, jak działa religia i instytucja religijna. Kiedy zaczyna rozumieć, rozstaje się z Kościołem katolickim jak np. prof. Tadeusz Bartoś. Tego zrozumienia należałoby życzyć wszystkim, którzy chcą zachować swoje człowieczeństwo. Po „tęczowej zarazie” mamy „sześciokolorową ośmiornicę” (słowa bp Mirosława Milewskiego - red. ) rozlewającą się Polsce. Biskupi nie milczą – przyłączają się do obelg abp. Jędraszewskiego. Absurdalne ataki, zmyślenia zmieszane z głęboką pogardą – tak Kościół przykrywa swe pedofilskie zbrodnie. Bp Milewski, mówiąc o „sześciokolorowej ośmiornicy”, trawestuje dawne antysemickie frazy, podobnie jak abp Jędraszewski z „tęczową zarazą”. Ich słowa potwierdzają, że w polskim katolicyzmie gejom przyznano dziś rolę przez wieki zarezerwowaną dla Żydów.

Nieśpiesznie toczą się dwa śledztwa w sprawie możliwości krycia przestępstw seksualnych przez biskupów z Archidiecezji Warmińskiej. Być może zostaną połączone w jedno. Na razie nie przesłuchano hierarchów, lecz osoby, które złożyły zawiadomienia.

EBTlAQEX4AErICE_1.png

             Popierasz Wójcika - kciuk w górę!


+ 14
- 560

Polub Polityczek.pl