353417516.jpg

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy - Paweł Mucha był gościem propisowskiej telewizji internetowej "wPolsce". Polityk zapowiedział zmianę Konstytucji.

Mucha o Konstytucji 

Konstytucja powinna być i będzie zmieniona. I kluczowe jest to, na co wskazał prezydent, że to musi być dyskusja ogólnonarodowa z udziałem polskiego społeczeństwa i myślę, że taka będzie.

W Pałacu Prezydenckim refleksja konstytucyjna się nie kończy. My rozumujemy o tych problemach, mamy świadomość, że to jest temat, który będzie trzeba rozstrzygnąć, bo dla mnie nie ulega wątpliwości, że Konstytucja z 97 r. wymagałaby aktualizacji, niektórzy mówią, że w ogóle potrzeby było nowej Konstytucji - mówił o tym prezydent Andrzej Duda wyraźnie.

n952605058.jpg

Dzisiaj mija 4 rok prezydentury Andrzeja Dudy.

Kancelaria Prezydenta: Ponad 100 wizyt krajowych, 37 spotkań z mieszkańcami, 22 wizyty zagraniczne i przyjęcie w Polsce 11 przywódców; 25 spotkań z żołnierzami, 50 awansów generalskich, 229 podpisanych ustaw i 103 000 przyznanych odznaczeń.

- Niech pan odejdzie krzywoprzysięzco i nigdy nie wraca. To hańba i wstyd, że ktoś, kto łamie konstytucję i nawołuje do nierespektowania wyroków jest prezydentem - zwróciła się do Dudy dziennikarka Aneta Mościcka.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Duda z chwilą złamania konstytucji, na którą przysięgał, stracił moralne prawo do nazywania się prezydentem RP. On tylko fatalnie wykonuje funkcję zgodnie z werdyktem wyborców. Nie mówmy więc o czteroleciu, bo prawdziwym prezydentem był znacznie krócej. Teraz tylko na papierze.

         Popierasz Muchę - kciuk w górę!

+ 29
- 1682

Polub Polityczek.pl