aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoeeeee.png

Poseł Tadeusz Cymański (klub PiS) był dzisiaj gościem Jacka Nizinkiewicza w programie "Rzecz o polityce". Polityk wypowiadał się na temat m.in. afery podsłuchowej.

Uważam, że za samo nagrywanie kogoś i do więzienia iść za to, to jest to kara surowa. (...) (Nagrania) na pewno zaszkodziły Platformie Obywatelskiej. Na ujawnieniu okrutnej bolesnej prawdy to nie tyle, co my zyskaliśmy, co oni (PO) stracili. Dzisiaj jest desperat (Marek Falenta), który nie chciał wejść do samolotu, on jest przerażony perspektywą odsiadki. (...) Jego wiarygodność jest mocno osłabiona. Już ma celę przygotowaną.

Zdaniem Cymańskiego Kaczyński nie powinien organizować konferencji, na której odpowiedziałby na pytania dziennikarzy ws. afery podsłuchowej.

Nie widzę powodu, żeby potężny lider ogromnej koalicji, która sprawuje władzę w państwie, odpowiadał publiczne na konferencji na informacje desperata. My chcemy rozmowy o sprawach, które są dla Polaków ważne.

Paweł Wojtunik (były szef CBA): Nie miejmy złudzeń. W sprawie Falenty nie będzie żadnego śledztwa. Podobnie jak w sprawie „wież”. Trzeba by przesłuchać osoby wymienione w jego pismach, a za składanie fałszywych zeznań lub zatajenie prawdy grozi do 8 lat więzienia! Wie o tym i prokuratura i rządzący.

Marcin Kierwiński (PO): Sejm głosami PiS zdecydował, że premier nie przedstawi informacji o aferze podsłuchowej. Czego się boicie? Ponoć zarzuty Falenty są według was „kuriozalne”? Gdy sprawa dotyczyła PO opinie PiS i Kaczyńskiego były zdecydowanie inne.

Krystyna Pawłowicz (PiS): Opozycja leci teraz zarzutem zamachu stanu dokonanego przez PiS w latach 2014-2015 taśmami Falenty. Panie Giertych, zmiany władzy dokonały demokratyczne wybory, a nie przestępstwo. Wasze szczere rozmowy z taśm pomogły. To są fakty.

Andrzej Halicki (PO): Kolejne informacje wskazują na powiązania Marka Falenty z politykami PiS. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, jakimi metodami Jarosław Kaczyński zdobywa i utrzymuje władzę?

         Popierasz Cymańskiego - kciuk w górę!


+ 5
- 431

Polub Polityczek.pl