aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapedledeeeeee.jpg

W Sejmie z okazji Dnia Dziecka odbyły się XXV Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Tematem przewodnim tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży był „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.

- Mimo starań nie udało się wyjaśnić wojennych losów wszystkich parlamentarzystów, a miejsca i okoliczności śmierci wielu z nich pozostają nieznane. Ufam, że wyniki Państwa pracy przyczynią się do ujawnienia nieznanych faktów - mówił do młodzieży marszałek Marek Kuchciński.

D7-BnqyXsAAqD5T.jpg

- To młodzi są przyszłością naszego Narodu, dlatego wszyscy na czele z najwyższymi władzami w kraju, powinni dziś wsłuchać się w nasz głos!! - wypowiadał się licealista Kuba Janowski (I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie).

Maciej Kopeć (wiceminister dukaci): Poznawanie historii własnego kraju, losów jego wybitnych obywateli jest niezmiernie ważne. Młodzi ludzie są odpowiedzialni za to, jakie wnioski wyciągną z historii dla działań podejmowanych dziś i w przyszłości. 

Marek Kuchciński (marszałek Sejmu): Dzięki dzisiejszej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz całorocznej pracy tworzących go młodych ludzi kultywujemy pamięć o posłach II RP, którzy urodzili się pod zaborami, walczyli o niezależne państwo i pracowali na rzecz Niepodległej, a w 1939 r. stanęli do walki w obronie Polski.

Julia Polaczek wspomniała byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Paulina Filipek skrytykowała reformę edukacji.

            Popierasz Filipek - kciuk w górę!


+ 1755
- 17

Polub Polityczek.pl