bnx2p2cg9gqueo63kmdgmwxeo8t4b3k7.jpg

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty był dzisiaj gościem programu Jarosława Kuźniara „Onet Rano". Polityk mówił o przyczynach porażki Koalicji Europejskiej w wyborach europejskich.

- Zdobyliśmy 6 proc. w skali kraju. To tyle samo co Wiosna, ale my zrobiliśmy to 13 osobami. (...) Liderów poznaje się po tym, kiedy przegrywają, a nie wtedy gdy wygrywają. Sukces ma wielu ojców i tyle. (...) Przegraliśmy po to, żeby wygrać w wyborach parlamentarnych. Nie weszliśmy do Sejmu 4 lata temu i PiS rządzi. Jaki z tego wniosek? Jak wejdziemy, to nie będzie rządzić - mówił szef SLD w "Onet Rano".

Joanna Miziołek (Wprost): Skoro od 2015 roku razem Platforma, Nowoczesna, SLD i PSL do teraz zgubili 1,5 mln wyborców to dlaczego niektórzy twierdzą, że to dobry wynik?

Marcin Makowski (wp.pl): SLD 5 mandatów. Cichy zwycięzca wyborów do Europarlamentu.

Dr Tomasz Kamiński (Uniwersytet Łódzki): PiS 6,19 mln głosów a opozycja demokratyczna (KE+Wiosna) 6,07 miliona. Bez przesady z tym nokautem.

Przemysław Szubartowicz (wiadomo.co): Opozycja ma zadanie znalezienia odpowiedzi na pisowską opowieść i sposobu na ich metodę. Jeśli rzeczywiście program 500+ ugodnił wielu Polaków, to błędem byłoby to ignorować. Jednocześnie racjonalni politycy wiedzą, co będzie, gdy przyjdzie kryzys. Idylla zmieni się w rozpacz. Opinia, że straszenie PiS-em nie działa, jest aktualnie na szczycie listy przebojów. Może i nie działa. A szkoda, bo wszystkie strachy się sprawdzają. Dorzucam kolejne: na początku drugiej kadencji PiS repolonizacja mediów, potem kastracja opozycji, a na końcu polexit. Spokojnie.

kaczynski_smiech_xnews_625_1.jpeg

           Opozycja wygra z PiS - kciuk w górę!


+ 16
- 1

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment