bronislaw_wildstein_0.jpg

Propisowski publicysta Bronisław Wildstein (członek Zespołu ds. dialogu z Izraelem) był gościem propisowskiego radia internetowego. Wildstein wypowiadał się na temat przemian, które obserwuje w Europie.

Wildstein o Europie

- Teraz mamy nową rewolucję, która nie ma charakteru krwawego, ale jeżeli patrzymy na głębokość zmian w Zachodniej Europie, to nie jest nadużyciem mówienie, że to jest rewolucja. Instytucje zmieniły swój sens, zmienił się porządek wartości (...), a ci, którzy dominują w Europie, chcą przetworzyć człowieka i jego obyczajowość, myślenie. UE stała się wehikułem tej nowej ideologii.

(...) Mamy do czynienia z czymś, co ja nazywam 'buntem narodów', te narody, które są coraz bardziej ubezwłasnowolnione - buntują się. To widać po wyborach w Polsce, na Węgrzech. (...) Mamy szczęście, bo u nas przetrwała klasyczna orientacja polityczno-konserwatyna. PiS to jest klasyczna konserwatywna orientacja. Mamy szczęście, mamy wybór i pluralizm.

(Wildstein o szczęściu z posiadnia PiS od 9 minuty)

Instytut Badań Spraw Publicznych opublikował najnowszy sondaż preferencji politycznych Polaków przez zbliżającymi się wyborami europejskimi.

*KoalicjaEuropejska - 43,63%
*PiS - 32,94%
*Wiosna - 9,06%
*Konfederacja - 6,86%

Lech Wałęsa: Najnowszy sondaż to wynik bardzo dobry, ale to nie wygrana. Trzeba jeszcze więcej spotkań, rozmów z wyborcami i pracy Koalicji Obywatelskiej, aby zwycięstwo Demokracji nad populizmem i nacjonalizmem stało się faktem.

Tomasz Lis: Doskonale informacje, ale należy pamiętać, że to jednak wciąż tylko sondaż. Trzeba o nim szybko zapomnieć, walczyć o frekwencję, bo liczy się każdy głos, koniecznie głosować i przekonać do tego innych. PiS jest w potrzasku. Jeśli zacznie ostro walczyć o głosy z Konfederacją, przekaz będzie musiał tak wyostrzyć, że odsłoni swą lewą flankę, gdzie już czeka Koalicja Europejska. Gdyby chciał iść do centrum, odsłoni swą prawą flankę. Zaczęła się gra w dwa ognie.

                   Popierasz PiS - kciuk w górę!


+ 0
- 1

Polub Polityczek.pl