legutko0605-1160x616.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości był dzisiaj gościem Roberta Mazurka w programie Poranna Rozmowa RMF FM".

Polityk PiS został zaproszony do RMF wskutek swoich słów na temat pedofilii, ktore wypowedział kilka dni temu.

- Nadużycia seksualne wśród członków Kościoła, to przypadki homoseksualizmu. Ponad 80 procent dotyczy chłopców w wieku 12-17 lat i to nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia po prostu - mówił prof. Legutko na antenie Polskiego Radia.

Po fali krytyki, jaka spadła na polityka postanowił on wystosować oświadczenie.

- Informuję, że wszelkie próby przypisania mojej wypowiedzi charakteru aprobatywnego lub sugerującego jakąkolwiek pobłażliwość, lub bagatelizowanie problemu karania za czyny seksualne wobec nieletnich spotka się z pozwem sądowym - straszy w swoim piśmie europoseł PiS.

RMF FM

Nie widziałem filmu braci Sekielskich. Moje słowa wywołały u niektórych atak wścieklicy. Jest mi bardzo przykro, że moja wypowiedź nie została przez wielu zrozumiana. Nie rozumiem, co takiego było w mojej wypowiedzi, co mogło oburzyć. Jej sens był jednoznaczny. Nie ma powodu, żeby ktoś czuł się dotknięty moją wypowiedzią. Oczywiście, że nie przepraszam. Nie mam za co. Na mnie będą głosować ludzie inteligentni, czyli większość elektoratu PiS - deklarował Legutko w RMF FM przez zbliżającymi się wyborami europejskimi.

Prof. Legutko zajmuje pozycję nr 2 na liście PiS krakowsko-małopolskiej.

            Popierasz Legutkę - kciuk w górę!

+ 0
- 3

Polub Polityczek.pl