aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakseokdeodkoedkeeeeee.jpg

Paweł Kukiz był gościem Roberta Mazurka w „Porannej Rozmowie RMF FM". Lider ugrupowania Kukiz'15 wypowiadał się m.in. na temat pedofilii w Kościele katolickim.

Kukiz o Kościele

Trudno przejść obojętnie obok filmu braci Sekielskich. Przepisy, które obowiązują obecnie (o karaniu za pedofilię) nie są złe, ale ich skuteczność jest fatalna. Sprawie pedofilii ukręca się łeb od dawna. Osoby przedstawione w filmie powinny być natychmiast zatrzymane i przesłuchane. Poprę nadzwyczajną komisję złożoną i z duchownych, i z osób świeckich.

Sprawy sejmowe

Jestem zaskoczony, że marszałek Kuchciński dopuścił naszą ustawę „Anty 447” do pierwszego czytania. Chcielibyśmy ją uchwalić do końca tygodnia. (...) Nie ja wprowadziłem do sejmu ludzi, którzy są dziś w Konfederacji, zrobiła to ordynacja wyborcza. Ci posłowie deklarowali przed wyborami, że będą walczyć o JOW-y, o referenda, będą walczyć z systemem. Dlatego wpisałem ich na swoje listy. (...) Wiosna antysystemową partią? To chyba żart. (...) Dążę do systemu, w którym to obywatel jest pracodawcą władzy. System to relacja władza-obywatel. Ja chcę ją zmienić, a Konfederacja ani Wiosna nie chcą. Dlatego nie są to partie antysystemowe. (...) 4 czerwca 1989 roku to dla mnie smutna data. To czas zaprzepaszczonych szans. a przed 1989 rokiem mówiłem to samo, co mówię dziś. Na koncertach śpiewałem o komunie.

Ustawa „Anty 447" została dzisiaj jednak zdjęta przez marszałka Marka Kuchcińskiego z obrad Sejmu i nie będzie procedowana.

- W związku z tym, że marszałek nie otrzymał wystarczających dokumentów, opinii do ustawy Kukiz w związku ze sprawą roszczeń, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447- projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu. Obrady Sejmu zostały skrócone. Będą trwały dwa dni - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

               Popierasz Kukiza - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl