aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasededed.png

Profesor Magdalena Środa była dzisiaj gościem Jarosława Kuźniara w programie Onet Rano. Filozofka komentowała krycie pedofilii w Kościele katolickim przez hierarchów.

- Kościół robi wszystko, żeby wiedza o dobrym i złym dotyku do dzieci nie docierała, bo będą łatwiejszym łupem. (...) Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Kościół tak obsesyjnie zajmuje się seksem. Gdybyśmy zrobili listę tematów, które są priorytetowe dla Kościoła, to nie ma tam troski o biednych, nie ma tematu troski o otwieranie się na obcych, nie ma miłości do bliźniego, ciągle jest ta seksualność. (...) To, co najważniejsze jest w tym filmie ("Tylko nie mów nikomu) to jest ten mechanizm ochrony księży, przesuwania, lekceważenia. (...) Im szybciej Kościół zajmie pozycję należną sobie - w sferze duchowej, a nie w sferze politycznej, ekonomicznej, obyczajowej, tym lepiej będzie dla wszystkich. (...) Bóg jest wszędzie w kościele jest tylko PiS. (...) Kolejny grzech, o którym powinniśmy mówić to pycha, tam przebija przez ten film pycha. Oni wiedzą, że są nietykalni - instytucja poza wszelką kontrolą. (...) 30 lat transformacji zbudowało nam państwo fundamentalizmu religijnego i stało się tak nie pod wpływem silnych nacisków Kościoła, tylko obojętności albo tchórzostwa polityków - wypowiadała się profesor Magdalena Środa w programie Onet Rano.

Bartłomiej Sienkiewicz (były szef MSWiA): Kościół zawarł sojusz z PiS. Kościół na całym świecie, w Polsce też, systemowo ukrywa pedofilię. Żeby to uniemożliwić musi wkroczyć państwo, tak jak w innych krajach. Tak długo jak rządzi PiS to niemożliwe bo to ich sojusznik.

Leszek Jażdżewski (magazyn "Liberte"): Zamiast przeprosin wymuszonych społecznym oburzeniem, powinniśmy domagać się danych o tym ilu z oskarżonych o pedofilię, których Kościół sam uznał za winnych, zostało zgłoszonych do organów ścigania przez swoich zwierzchników.

               Popierasz Środę - kciuk w górę!


+ 2
- 0

Polub Polityczek.pl